Vo štvrtok sa začína 21. ročník festivalu Pohoda

06.07.2017 07:00
Solange
Solange sa tento rok predvedie na Pohode. Autor: ,

Na podujatí sa predstavia napríklad Solange, M.I.A., Jake Bugg, Alt-J, Ylvis, Movits!, Thurston Moore, Birdy, Slowdive, The Jesus and Mary Chain a mnohí ďalší.

Prvý deň ponúkne na hlavnom, Urpiner stagei interpretov Chiki liki Tu-a, Ylvis, Movits! a priestor dostane aj koncertné prevedenie albumu Bolo nás jedenásť (1981), v rámci ktorého sa predstavia Milan Lasica, Dorota Nvotová, Martin Valihora, Marek Minárik alebo Dano Salontay. Orange stage bude hostiť kapely The Ills, Slowdive a Slaves. Návštevníci nad 18 rokov sa od 20:00 do 3:00 budú môcť zabávať v M-Point na Silent Disco.

V piatok budú program hlavného pódia tvoriť projekt Pohoda 21: Godár – Kofroň – Burlas a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Gallowstreet, Katarzia, Birdy, Solange, M.I.A. a Jureš Liška a priatelia: Už solnečko svita!. Orange stage bude hostiť mená ako Ľudové Mladistvá, The Hydrant, C Duncan, Billy Barman, Benjamin Clementine a Austra. Otvorené už budú aj ďalšie scény Space aréna SLSP, Budiš stage, EUrópa stage, Nay tanečný dom, Ticketportal stage, Laug-Techno-Bau Klub, Family park, Optimistan Nadácie Orange, .týždeň, Literárny stan Martinus, Živica powered by ZSE, Orange Roller Disco, Rádio (aktívna zóna)_FM, Café Kušnierik, Garáž a Dr. Stan.

Sobotu odštartuje na hlavnom pódiu o 12:00 skupina Solamente Naturali, po ktorej budú nasledovať Katarína Máliková, Les Amazones d’Afrique, Rodrigo y Gabriela, Jake Bugg, Alt-J a Allstar Refjúdží Band. Na Orange stagei vystúpia Hudba z Marsu, Idles, Black Box Revelation, Slobodná Európa, Future Islands a The Jesus and Mary Chain.

Účasť na Pohode potvrdili okrem spomínaných napríklad aj Resisters, Thurston Moore Group, Mark Lanegan Band, Sleaford Mods, White Wine, Shobaleader One, London Elektricity Big Band + London Elektricity DJ set, Squarepusher, B-Complex, Vec s kapelou, Ho99o9, Machinedrum, Boys Noize, Salut c'est cool, Mykki Blanco, Beak, Panáčik, Pixvae, Blow Trio, Baloji, Zuzana Mikulcová, Fallgrapp, Para, Saténové ruky a mnohí ďalší.

Spomínaný Family park ponúkne program najmä pre najmladších návštevníkov podujatia. Počas piatka a soboty sa predstavia napríklad Orchester ZUŠ Trenčín a zbor Piarissimo, ZUŠ Smižany: Šafolka + Oriešok, Bábkové divadlo Morgonrock: O čertovi Kolofónovi alebo Funny Fellows – Vintage cirkus a mnohí ďalší. Na záver festivalu – v nedeľu od 7:30 do 9:00 sa bude konať v Space aréne SLSP ekumenická bohoslužba.

Aj tento rok sa môžu návštevníci tešiť na bohatý sprievodný program, ktorý budú tvoriť diskusie, workshopy, filmy, divadlá a podobne. K dispozícii budú aj zóny s občerstvením, 150 splachovacích toaliet, vyše 500 chemických toaliet, cisterny s pitnou vodou, stanový hotel, stanové mestečko s úschovňou batožiny, parkovanie s kapacitou 5000 automobilov či kyvadlová doprava. Organizátori kladú dôraz aj na ekológiu a vyzývajú na separáciu odpadu. Na všetky čapované tekutiny sa budú používať vratné poháre, od tohto roka budú môcť servírovať jedlo len v kompostovateľných riadoch. Hlavné priestranstvá festivalu budú osvetľovať solárne lampy.

#Pohoda 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk