Kerekes a Neckář sa zároveň stali laureátmi ceny za významný umelecký prínos hercova misia Artist's Mission Award 2023. Prevzali si ju ešte v sobotu (22. 7.) na Mierovom námestí v Trenčíne pred projekciou filmu Invalid z rúk režiséra Petra Hledíka.
Filmový festival si v nedeľu premietaním Ostro sledovaných vlakov v liečebnom dome Pax pripomenie i osobnosť režiséra Jiřího Menzela, v hlavnej úlohe sa predstavil práve Neckář.
Po Ostro sledovaných vlakoch si na štvrtom ročníku filmového festivalu zaspomínajú aj na režiséra Juraja Jakubiska snímkou Vtáčkovia siroty a blázni.
Čítajte viac Medzinárodný festival Divadelná Nitra ponúkne dvanásť inscenáciíFilm Square festival v Trenčíne začal vo štvrtok (20. júla, počas štyroch premietacích dní ponúkol 48 filmov v štyroch hlavných programových sekciách na viacerých miestach v meste a štyri večerné open air projekcie. Súčasťou podujatia boli i dva filmárske workshopy pre deti i dospelých, debaty s filmovými tvorcami, výstava fotografií Pier Paolo Pasolini: Mamma Roma, ktorú pripravili organizátori Lampart v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom či workshop Letná hudobná škola v réžii Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda.