Sziget opäť svetový, budúci rok oslávi 30 rokov

Aj tento rok organizátori Szigetu potvrdili, že festival právom patrí medzi najlepšie podujatia v Európe. Nadšení fanúšikovia si užili naplno koncerty hviezd ako Florence + the Machine, Imagine Dragons, Mumford and Sons, Macklemore, Billie Eilish, Nialla Horana, YUNGBLUD, Sama Fendera, Lorde a stovky ďalších. Budúci rok sa od 7. do 12. augusta 2024 uskutoční 30. ročník Sziget festivalu. Celofestivalové permanentky na túto jubilejnú párty budú za špeciálne ceny v predaji od večera 17. augusta, ale pozor, iba počas 48 hodín. Novinkou je špeciálny lístok za super cenu pre Szigeťanov do 21 rokov.

19.08.2023 14:00
Sziget festival Foto:
Snímka z festivalu Sziget.
debata

Sziget fanúšikovia milujú. Nielen pre hudobný program, v ktorom figurujú svetoví headlineri, kapely, ktoré čaká hviezdna budúcnosť či mladí interpreti z celého sveta. Sziget je povestný jedinečnou atmosférou, ktorú tvoria fanúšikovia z celého sveta.

Tento rok počas šiestich festivalových dní na festival prišlo viac ako 420-tisíc fanúšikov, tisícky aj zo Slovenska. V celkovej histórii na Sziget už prišlo viac ako 10 miliónov návštevníkov, jubilejný desaťmiliónty fanúšik prekročil festivalové brány v piatok, počas druhého dňa podujatia.

„Tento rok bol prelomovým v histórii Szigetu. Podarilo sa nám nanovo zadefinovať Sziget, jeho atmosféru a opäť vylepšiť služby, urobili sme veľký krok vpred a umocnili zážitok návštevníkov. Pestrý program Szigetu potešil domácich, ale aj medzinárodných fanúšikov. Aj tento rok sa tešíme skvelej návštevnosti dosahujúcej takmer pol milióna, pričom dva festivalové dni boli takmer vypredané,“ povedal Tamás Kadár, šéf Sziget festivalu a dodal:

„Budúci rok oslávime na Ostrove slobody 30. festivalový rok. Pri tejto príležitosti od 17. augusta 20:00 spustíme špeciálny predaj 6-dňovej alebo 6-dňovej VIP permanentky za špeciálnu cenu. Pripravujeme aj novú verziu pre návštevníkov do 21 rokov.“

Prvé mená do festivalového line-upu Szigetu 2024 pribudnú až na jeseň.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #hudba #Sziget