Vianočný program má zlákať celú rodinu

Slovenské televízie počas Vianoc ponúknu klasický programový kokteil, namiešaný z dobrodružstva, humoru, romantiky. A z dobre známych rozprávkových kúziel. Novinkou bude pôvodný film televízie Markíza s názvom Osobná chyba. Cieľom číslo jeden je nenáročná rodinná zábava.

06.12.2005 10:49
debata

Obdobný model vianočného vysielania zvolili aj české televízie. Ponúknu americký romantický film Láska cez internet, dobrodružný veľkofilm Excalibur, staré české komédie či rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, Pyšná princezná, Obušku, z pytle ven, Mrázik. Viaceré z nich zaradili do programu aj slovenské televízie. Markíza odvysiela Princeznu ze mlejna 1 a 2, Tri oriešky pre Popolušku a Mrázika, ktorého ponúkne aj JOJ, Slovenská televízia zaradila Princa a Večernicu, Princa Bajaju alebo film O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

STV bez novej rozprávky
Vlani počas Vianoc predstavila STV z vlastnej dielne rozprávku Zlatý hlas. Na rozdiel od českej verejnoprávnej televízie tento rok pôvodnú novinku z podobného súdka neponúkne. V rukáve však ukrýva nový film s názvom Ticho. Túto komornú drámu sa rozhodla odvysielať až 28. decembra.

Namiesto nových domácich rozprávok nakupovala STV v zahraničí. Ponúkne napríklad animovaný film Mulan alebo vianočnú fantasy komédiu Grinch. Sviatočný tón má vylúdiť dvojdielny životopisný film Ján Pavol II., ktorý bude STV vysielať počas Štedrého dňa a 25. decembra. Dvojka pripravila pre deti špeciálnu večerníčkovú nádielku rozprávok.

Vianoce aj v seriáli
Markíza ponúkne 25. decembra svoj nový film. Volá sa Osobná chyba, odohráva sa počas Vianoc, vznikol v spolupráci s Radošinským naivným divadlom, scenár napísal Stanislav Štepka a réžie sa ujal jeho syn Juraj. Televízia Markíza zopakuje osvedčený „trik“ z minulého roka, keď odvysielala dva radošinské filmy Človečina a Jááánošííík.
Markíza sa rozhodla zaradiť Vianoce aj do svojho rozsiahleho seriálu Medzi nami. Diváci uvidia napríklad zápletku so Stanom, ktorý preváža podozrivý tovar a s autom uviazne v snehovej kalamite. Nikto z rodiny nevie, čo s ním je, sviatočný deň trávi odrezaný od sveta a navyše ho čaká stretnutie s políciou. Od 19. decembra sa začne seriál vysielať v upravenom režime. Na obrazovkách sa bude objavovať od pondelka do piatka o 19.30.

V slovenskej televíznej premiére uvedie Markíza počas Štedrého večera romantickú komédiu Láska s výstrahou, v ktorej hrajú Sandra Bullocková a Hugh Grant, o deň neskôr to bude Letuška 1. triedy s Gwyneth Paltrowovou a futuristická komédia Simone s Winonou Ryderovou a Al Pacinom.

Premiérová komédia
Televízia JOJ sa chce počas 1. sviatku vianočného sústrediť na veľkolepé vyvrcholenie reality šou VyVolení. Ale dôležitú časť jej programu tvoria filmy. V slovenskej televíznej premiére predstaví JOJ titul Snežní psi, ktorý sa bude vysielať 26. decembra. Cuba Gooding jr. v tejto kanadsko-americkej komédii stvárňuje černocha zo slnečného Miami, ktorý vycestuje na zasneženú Aljašku, aby si vyzdvihol dedičstvo – psí záprah. Staré známe filmy ako Flashdance, Smrtonosná pasca 1 a 2, Mrázik či Santa Claus 2 absolvujú počas vianočných sviatkov svoju premiéru v rámci vysielania TV JOJ.

Vianočné tipy na obrazovkách:

 • Mrázik – Markíza – 24. decembra
 • Tri oriešky pre Popolušku – Markíza – 24. decembra
 • Láska s výstrahou – Markíza – 24. decembra
 • Mrázik - TV JOJ – 24. decembra
 • Flashdance – TV JOJ – 24. decembra
 • Princ a Večernica – Jednotka – 25. decembra
 • Ako vytrhnúť veľrybe stoličku – Markíza - 25. decembra
 • Osobná chyba – Markíza – 25. decembra
 • Simone – Markíza – 25. decembra
 • E. T. mimozemšťan – TV JOJ – 25. decembra
 • Sněženky a machři – Jednotka – 26. decembra
 • Grinch – Jednotka – 26. decembra
 • Adaptácia – Markíza – 26. decembra
 • Snežní psi – TV JOJ – 26. decembra
debata chyba
Flowers