Vianočný program má zlákať celú rodinu

Slovenské televízie počas Vianoc ponúknu klasický programový kokteil, namiešaný z dobrodružstva, humoru, romantiky. A z dobre známych rozprávkových kúziel. Novinkou bude pôvodný film televízie Markíza s názvom Osobná chyba. Cieľom číslo jeden je nenáročná rodinná zábava.

06.12.2005 10:49

Obdobný model vianočného vysielania zvolili aj české televízie. Ponúknu americký romantický film Láska cez internet, dobrodružný veľkofilm Excalibur, staré české komédie či rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, Pyšná princezná, Obušku, z pytle ven, Mrázik. Viaceré z nich zaradili do programu aj slovenské televízie. Markíza odvysiela Princeznu ze mlejna 1 a 2, Tri oriešky pre Popolušku a Mrázika, ktorého ponúkne aj JOJ, Slovenská televízia zaradila Princa a Večernicu, Princa Bajaju alebo film O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

STV bez novej rozprávky
Vlani počas Vianoc predstavila STV z vlastnej dielne rozprávku Zlatý hlas. Na rozdiel od českej verejnoprávnej televízie tento rok pôvodnú novinku z podobného súdka neponúkne. V rukáve však ukrýva nový film s názvom Ticho. Túto komornú drámu sa rozhodla odvysielať až 28. decembra.

Namiesto nových domácich rozprávok nakupovala STV v zahraničí. Ponúkne napríklad animovaný film Mulan alebo vianočnú fantasy komédiu Grinch. Sviatočný tón má vylúdiť dvojdielny životopisný film Ján Pavol II., ktorý bude STV vysielať počas Štedrého dňa a 25. decembra. Dvojka pripravila pre deti špeciálnu večerníčkovú nádielku rozprávok.

Vianoce aj v seriáli
Markíza ponúkne 25. decembra svoj nový film. Volá sa Osobná chyba, odohráva sa počas Vianoc, vznikol v spolupráci s Radošinským naivným divadlom, scenár napísal Stanislav Štepka a réžie sa ujal jeho syn Juraj. Televízia Markíza zopakuje osvedčený „trik“ z minulého roka, keď odvysielala dva radošinské filmy Človečina a Jááánošííík.
Markíza sa rozhodla zaradiť Vianoce aj do svojho rozsiahleho seriálu Medzi nami. Diváci uvidia napríklad zápletku so Stanom, ktorý preváža podozrivý tovar a s autom uviazne v snehovej kalamite. Nikto z rodiny nevie, čo s ním je, sviatočný deň trávi odrezaný od sveta a navyše ho čaká stretnutie s políciou. Od 19. decembra sa začne seriál vysielať v upravenom režime. Na obrazovkách sa bude objavovať od pondelka do piatka o 19.30.

V slovenskej televíznej premiére uvedie Markíza počas Štedrého večera romantickú komédiu Láska s výstrahou, v ktorej hrajú Sandra Bullocková a Hugh Grant, o deň neskôr to bude Letuška 1. triedy s Gwyneth Paltrowovou a futuristická komédia Simone s Winonou Ryderovou a Al Pacinom.

Premiérová komédia
Televízia JOJ sa chce počas 1. sviatku vianočného sústrediť na veľkolepé vyvrcholenie reality šou VyVolení. Ale dôležitú časť jej programu tvoria filmy. V slovenskej televíznej premiére predstaví JOJ titul Snežní psi, ktorý sa bude vysielať 26. decembra. Cuba Gooding jr. v tejto kanadsko-americkej komédii stvárňuje černocha zo slnečného Miami, ktorý vycestuje na zasneženú Aljašku, aby si vyzdvihol dedičstvo – psí záprah. Staré známe filmy ako Flashdance, Smrtonosná pasca 1 a 2, Mrázik či Santa Claus 2 absolvujú počas vianočných sviatkov svoju premiéru v rámci vysielania TV JOJ.

Vianočné tipy na obrazovkách:

 • Mrázik – Markíza – 24. decembra
 • Tri oriešky pre Popolušku – Markíza – 24. decembra
 • Láska s výstrahou – Markíza – 24. decembra
 • Mrázik - TV JOJ – 24. decembra
 • Flashdance – TV JOJ – 24. decembra
 • Princ a Večernica – Jednotka – 25. decembra
 • Ako vytrhnúť veľrybe stoličku – Markíza - 25. decembra
 • Osobná chyba – Markíza – 25. decembra
 • Simone – Markíza – 25. decembra
 • E. T. mimozemšťan – TV JOJ – 25. decembra
 • Sněženky a machři – Jednotka – 26. decembra
 • Grinch – Jednotka – 26. decembra
 • Adaptácia – Markíza – 26. decembra
 • Snežní psi – TV JOJ – 26. decembra
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba