Na Cinematiku bude súťažiť jedenásť dokumentov

27.07.2013 15:00
film absolventi krupa
Do súboja o priazeň medzinárodnej poroty Cinematiku sa zapojí aj dokument Absolventi - Sloboda nie je zadarmo. Autor:

Jednou z dvoch súťažných sekcií na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik, ktorého ôsmy ročník sa bude konať od 6. do 12. septembra v Piešťanoch, bude súťaž celovečerných slovenských dokumentov s názvom Cinematik.doc. Tento rok sa do súťaže zapojí jedenásť filmov, ktoré mali premiéru v období od septembra 2012 do septembra 2013. O víťazovi rozhodne päťčlenná medzinárodná porota v zložení Tristan Priimägi (Estónsko), Pamela Pianezza (Francúzsko), Reinhard Bradatsch (Rakúsko), Petr Siska (Česká republika) a Daniel Vadocký (Slovensko).

Slovenskú premiéru bude mať na Cinematiku dokument Zamatoví teroristi (2011) trojice režisérov Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský a Peter Kerekes, ktorí si z Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary odniesli cenu filmových kritikov FEDEORA. V súťažnom výbere sa nachádzajú aj Absolventi – Sloboda nie je zadarmo (2012) Tomáša Krupu, Banícky chlebíček (2013) Romana Fábiana, Cigáni idú do volieb (2012) Jaroslava Vojteka, Zabudnutý Dubois – Neobjavená kráska (2013) Miroslava Béreša, Hodina dejepisu (2011) Dušana Trančíka, Kampaňeros (2013) Petra Vlažana, Kauza Cervanová (2013) Roberta Kirchhoffa, Nový život (2012) Adama Oľhu, O mladých rodičoch 2 (2012) Adama Hanuljaka a Príbehy tatranských štítov II – Posadnutí horami (2011) Pavla Barabáša.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#absolventi #filmový festival #Cinematik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku