Marilyn Monroe dúfala, že si ju Kennedy vezme

Marilyn Monroe, ktorej milostná aféra s vtedajším americkým prezidentom Johnom F. Kennedym je všeobecne známa, vraj verila, že sa za Kennedyho vydá.

08.08.2013 09:00
Marilyn Monroe Foto:
Marilyn Monroe
debata

A dokonca telefonovala do Bieleho domu, aby to povedala jeho manželke. Uvádza nová kniha novinára Christophera Andersena, ktorá sa zaoberá vzťahom Kennedyho a jeho manželky, napísala včera agentúra AFP.

Podľa knihy These Few Precious Days: The Final Year of Jack with Jackie (Tých pár vzácnych dní: Posledný rok Jacka s Jackie) údajne Jackie Kennedyová hviezde strieborného plátna odpovedala, že uvíta, keď prevezme jej rolu prvej dámy. „A presťahujete sa do Bieleho domu a preberiete všetky povinnosti prvej dámy a ja sa odsťahujem a vy budete mať všetky tie problémy,“ vyhlásila vraj Kennedyová.

Tento incident bol len časťou zložitého manželstva amerického prvého páru rok predtým, ako Kennedyho zavraždili. Kniha okrem iného opisuje, ako Jackie prosila, aby mohla zostať po boku svojho muža aj v období hroziaceho jadrového útoku, ako pár prekonal smrť novorodeného syna Patricka, ako aj to, ako Jackie vydržala veľa mimomanželských afér svojho muža. A snaží sa zodpovedať otázku, či sa pár – Jackie mala v čase Kennedyho smrti 33 a on 46 rokov – skutočne miloval.

Podľa Andersenovho výskumu si Jackie bola veľmi dobre vedomá mnohých nevier svojho muža, ale prekážala jej iba Marilyn – nie pre samotný románik, ale preto, že prvá dáma sa bála škandálu, ktorý by ju mohol pred verejnosťou zosmiešniť.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marilyn Monroe #Jackie Kennedyová #John F. Kennedy