Na Studenkovej kuchyňu sa nik nesťažoval

08.09.2006 09:09

Zdena Studenková je nielen obľúbená herečka, ale podľa tých, ktorí ochutnali jej kuchyňu, aj výborná kuchárka. Kuchárske knihy nielen s obľubou číta a praktikuje, ale ich aj sama zostavuje. K jej prvotine, ktorá vyšla pred dvoma rokmi, pribudla v týchto dňoch "knižná dvojička" s názvom Nové recepty so štipkou hereckého umenia.

Ako už sám názov vraví, Studenková v nej ponúka ďalšie overené recepty, ktoré popretkávala svojimi spomienkami z hereckej brandže. „Svoje obľúbené recepty mám uložené v zošitoch, takže príprava knižky nebola až taká náročná. Dôležité bolo spraviť výber tak, aby som sa neopakovala a dopísať to ostatné,“ vraví Studenková, ktorej kuchyňu si pochvaľuje mnoho kolegov a zatiaľ si vraj nikto nesťažoval.

„Možno niekto niekedy mal pocit, že chcel niečo iné, ale nepovedal nič. Možno si ani netrúfol,“ smeje sa Studenková, no vzápätí dodáva, že keď pozýva hostí, robí viacero druhov jedál a na svoje si tak prídu „mäsožravci“ i vegetariáni. Zopár krát sa už aj stalo, že od nej odchádzali hostia s výslužkou.

„Veľa ľudí sa nerozpakuje, keď sa ich opýtam, či im nemám zabaliť aj domov. S výslužkou sa síce chodí len zo svadby, ale niekedy aj od nás,“ dodáva Studenková, ktorej druhú kuchársku knižku so štipkou hereckého umenia prišla uviesť do života Magda Paveleková a Ján Kroner. Nechýbali ani ďalší kolegovia – Kamila Magálová, Zuzana Kocúriková, Mária Kráľovičová a ďalší.

Prvá kniha Zdeny Studenkovej, ktorá vyšla v roku 2004, získala za vysoký predaj ocenenie Zlatá kniha.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku