Sklenaříková bude v divadle zvodná Marilyn

14.11.2006 18:53

Len pred niekoľkými dňami dokončila slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková-Karembeu nakrúcanie tretieho filmového príbehu o Asterixovi a Obelixovi. Film však nebude jej poslednou umeleckou zastávkou. Slovenka sa chystá na divadelné dosky.

„Ešte je to stále len v štádiu príprav. Skúšať začneme na jar budúceho roka a premiéra bude nasledovať v septembri,“ prezrádza pôvabná plavovláska. Sklenaříkovej šarm a blond vlasy boli aj jedným z kritérií, vďaka ktorým tvorcovia úlohu Adriane ponúkli. Divadelná hra je totiž adaptáciou filmu Slameny vdovec, v ktorom zvodnú susedku stvárnila Marilyn Monroe. Práve rolu tejto krásky, ktorá zamotá hlavu hlavnému hrdinovi, si vyskúša na vlastnej koži Adriana. „Teším sa na ten projekt a zároveň sa trošku obávam. Divadlo je úplne iné než filmová úloha, tam záber neviete zopakovať,“ s úsmevom hovorí rodáčka z Banskej Bystrice.

A čo filmový projekt Asterix a Obelix? Prekvapila ju práca na tomto francúzskom projekte niečím novým? „Je to obrovská produkcia. Dekorácie pôsobili monumentálne a nádherne. Veľa vecí sa však bude ešte dorábať – špeciálne efekty, strih a tak ďalej. Film príde do kín až v roku 2008,“ hovorí Sklenaříková, popri ktorej sa vo filme objaví aj množstvo známych osobností – nehercov. „Zahrá si tam napríklad David Beckham, Zinedine Zidane alebo Michael Schumacher,“ vymenúva Adriana.

Viac ako populárni športovci ju však fascinovalo správanie francúzskych hereckých velikánov. „Málokedy máte možnosť vidieť, ako sa na pľaci správa Alain Delon, Claudia Cardinale alebo Gerárd Depardieu,“ myslí si Adriana, ktorá vo filme debutovala v roku 2004 miniúlohou Madam Krásnej v snímke Jak Básníci nestrácejí naději.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku