Csongor Kassai tancuje a už si cíti kĺby

Moderný tanec učaroval slovenskému hercovi a komikovi Csongorovi Kassaiovi. Okrem účinkovania v rôznych hrách či muzikáloch trénuje už zopár týždňov jednu z postáv pre pohybovú inscenáciu Canto Hondo (... hlboká pieseň o nej...), ktorá je spojením tanca, živej hudby a hovoreného slova.

11.12.2007 14:17
debata

„Kĺby cítim už dávnejšie,“ vtipkuje na adresu svojich každodenných tréningov v tanečnej škole herec, ktorý je však rád, že sa k modernému tancu a pohybu ako takému prepracoval bližšie.

„Kedysi som k tomuto štýlu veľmi inklinoval. Videl som niekoľko inscenácií aj festivalov. Som teda rád, že som sa k tomu dostal aj osobne. I keď tam zase toho veľa nenatancujem. Je to skôr o vyjadrení slov pohybom a mám tam aj zopár vtipných momentov,“ hovorí s úsmevom Kassai, ktorého pre tanečné divadlo oslovila choreografka a režisérka predstavenia Šárka Ondrišová.

S tou v minulosti spolupracoval na viacerých tituloch a očividne ho na prvú hru v jej tanečnom divadle ElleDance nemusela dlho presviedčať. „Potvrdilo sa mi, že sa treba o svoje telo starať aj ináč ako v posilňovni,“ dodal Kassai, známy aj svojou záľubou vo fitnese.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy