Prvý kasting do šou Elánu prilákal stovky ľudí

Stovky súťažiacich z celého východného Slovenska prilákal do Košíc prvý kasting do pripravovanej televíznej šou kapely Elán. Organizátori na výber pozvali 300 ľudí, ďalší sa prihlasovali priamo na mieste. V šou, do ktorej budú súťažiacich hľadať aj v Česku, si členovia Elánu vyberú dvoch účinkujúcich do pripravovaného muzikálu.

31.01.2008 06:00
Elán - Jožo Ráž Foto:
Líder skupiny Elán Jožo Ráž počas koncertu na Bratislavskom hrade.
debata

„Dvakrát som neuspela v SuperStar, ale aj to ma posunulo vpred,“ povedala pred začiatkom konkurzu Denisa Kašická z Popradu. Do šou sa 21-ročná predavačka prihlásila, pretože sa chce presadiť so svojím spevom. Vo svoj úspech verí aj preto, že sa osem rokov venuje ľudovému spevu.

„Budem spievať pesničku Nie sme zlí, možno to bude trochu horšie s tancom,“ uviedol ďalší adept Jakub Matta z Popradu. Do Košíc prišiel 17-ročný študent v sprievode otca, až na mieste sa dozvedel, že v prípade postupu bude konkurz pre neho pokračovať aj na druhý deň. „Elán je moja obľúbená skupina, ani neviem, ktorú pesničku budem nakoniec spievať,“ priznala pre kastingom Mária Rehoľská z Kežmarku. Na konkurz ju prišla podporiť mama.

Šou kapely Elán najsledovanejšia slovenská televízia Markíza zaradí do programu každú nedeľu, prvú časť odvysiela 24. februára. Program bude mať deväť častí, po ňom skupina s vybranou dvojicou pripraví muzikál, s ktorým by mala vyraziť na turné po Česku a Slovensku.

V programe si postupujúcich budú vyberať členovia legendárnej slovenskej skupiny Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Ján Baláž, v každom kole vyradia jedného súťažiaceho a jednu súťažiacu.

Ďalší člen poroty bude v každej epizóde iný, Elán si bude pozývať osobnosti českého a slovenského šoubiznisu. Hosť bude nielen glosovať výkony súťažiacich, ale si aj vyberie svojich chránencov. O absolútnych víťazoch súťaže však nakoniec rozhodnú diváci.

debata chyba