Ďalší film Quentina Tarantina bude znova western

Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino prezradil, že jeho najbližší film bude znova western, nepôjde však o pokračovanie snímky Divoký Django (2012). Päťdesiatročný filmár to uviedol v utorok v The Tonight Show Jaya Lena.

28.11.2013 09:00
Quentin Tarantino Foto:
Režisér Quentin Tarantino.
debata

„Ešte som o tom doteraz verejne nehovoril, ale prezradím aspoň žáner – pôjde o western. Pri nakrúcaní Djanga som sa veľmi zabával a westerny milujem natoľko, že keď som sa naučil, ako ich nakrúcať, tak som si povedal, že rovno spravím ďalší, keď už viem ako na to,“ vyhlásil Tarantino, ktorý taktiež prezradil, ako sa mu počas prác na Nehanebných bastardoch (2009) zmenil spôsob písania scenárov. „V minulosti som dopoludnia písal na verejných miestach, potom som šiel domov a tam písal celú noc. Niekedy v čase Nehanebných bastardov som však začal písať doma od desiatej ráno do piatej, šiestej alebo siedmej večer. Potom som šiel do bazéna, sedel tam a rozmýšľal nad tým, čo sa vo filme bude diať ďalej. Potom som si tie poznámky zaznamenal, no už som na nich nepracoval. To som si nechával zas na ďalší deň,“ vysvetlil.

Quentin Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), v ktorej si zahrali napríklad Uma Thurman, John Travolta, Bruce Willis a Samuel L. Jackson. Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali aj za réžiu tohto filmu i za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). Za scenár jeho ostatného filmu Divoký Django (2012) získal Zlatý glóbus a Oscara za najlepší pôvodný scenár. Tarantino má na svojom konte tiež filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a podieľal sa tiež na snímkach Štyri izby (1995), Sin City – mesto hriechu (2005).

debata chyba
Viac na túto tému: #nový film #Quentin Tarantino #western
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy