Ďalšia sezóna Sherlocka by mohla prísť skôr

Spolutvorca britského kriminálneho seriálu Sherlock (2010) Steven Moffat tvrdí, že štvrtá sezóna by mohla byť hotová skôr ako o dva roky. "Urobíme ju tak rýchlo, ako sa bude dať," uviedol Moffat po súkromnom premietaní finálnej časti aktuálnej sezóny.

10.01.2014 07:00
Benedict Cumberbatch, Sherlock Holmes Foto:
Benedict Cumberbatch ako moderný Sherlock Holmes.
debata

Jeho manželka a producentka seriálu Sue Vertue, vyhlásila, že na nových dieloch už pracujú a hľadajú vhodné termíny pre nakrúcanie. Tie však závisia od vyťaženosti Benedicta Cumberbatcha a Martina Freemana, ktorí okrem účinkovania v seriáli nakrúcajú aj filmy.

Okrem toho Moffat s kolegom Markom Gatissom uviedli, že okrem zápletky pre štvrtú sezónu majú vymyslený aj príbeh piatej. Nápady sú podľa tvorcov zatiaľ ich najlepšie. „Máme plány, no nebude to ‚vyhoďme do vzduchu celý svet alebo obsaďme najznámejšiu hviezdu‘ ale skôr ‚aké zvraty a nečakané udalosti vieme do príbehu dať?‘. A myslím, že niečo také máme,“ vyhlásil Moffat.

Seriál Sherlock, ktorého tvorcami sú Mark Gatiss a Steven Moffat, preniesol hrdinu kníh Sira Arthura Conana Doylea z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti. Druhá sezóna sa skončila epizódou Reichenbašský pád (The Reichenbach Fall) inšpirovanou poviedkou Posledný problém z roku 1893, v ktorej nechal Doyle pôvodne Sherlocka zahynúť spolu s jeho úhlavným nepriateľom, profesorom Moriartym. Nakoniec to však nebol posledný príbeh obľúbeného detektíva, pretože spisovateľ na naliehanie čitateľov svojho hrdinu oživil. Aktuálnu, tretiu, sezónu televízia BBC vysiela po dvoch rokoch čakania, pričom medzi prvou a druhou sériou uplynul zhruba rok a pol.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Freeman #Steven Moffat #Sherlock