Isabelle Huppert si v Karlových Varoch prevzala Krištáľový glóbus

Francúzska herečka Isabelle Huppert si v nedeľu večer prevzala na 44. MFF Karlovy Vary ocenenie Krištáľový glóbus. Za mimoriadny prínos svetovému filmu jej ho odovzdal prezident festivalu Jiří Bartoška.

06.07.2009 17:17
Isabelle Huppert Foto:
Herečka Isabelle Huppert s Krištáľovým glóbusom.
debata

„Každú svoju cenu chápem ako uznanie režiséra, s ktorým som mala šťastie spolupracovať. Som veľmi rada, že túto cenu dostávam práve v Karlových Varoch, pretože je to mesto historicky spojené s filmom. Film je krásny jazyk, ktorý dokáže vyjadriť to iracionálne v nás, a preto ho mám rada,“ prezradila jedna z hlavných hviezd festivalu. Po prevzatí ceny uviedla súťažný film Villa Amalia (2008) v réžii Benoîta Jacquota, v ktorom stvárnila hlavnú úlohu ženy, ktorá sa rozhodne úplne odpútať od svojho predchádzajúceho života. „Vďaka tomuto filmu si každý môže uvedomiť, že má pred sebou možnosť zmeniť svoj život. Ja ho často mením vďaka svojím rolám,“ vysvetlila Huppert.

Druhý Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie si v piatok príde do Karlových Varov prevziať americký filmový a divadelný herec John Malkovich, ktorý sa predstaví na festivale ako režisér filmu The Dancer Upstairs (2002). V rovnaký deň odovzdajú svetoznámemu hercovi Antoniovi Banderasovi Cenu prezidenta festivalu. Zároveň tu tiež uvedie svoj režijný počin, a to film El Camino de los ingleses (2006).

debata chyba