Noga oslávil päťdesiatku, možno sa spojí so Skrúcaným

25.10.2009 16:34
Miroslav Noga
Miroslav Noga Autor:

"On nie je humorista a je paradoxné, že sa práve takýmto spôsobom zapísal do pamäte divákov. V tej našej pätici - Filip, Radič, Noga, Skrúcaný a ja, bol Mirko ten najdivadelnejší a najfilmovejší herec," povedal o ňom Rasťo Piško. Miroslav Noga v nedeľu 25. októbra oslávil päťdesiatku.

„No povedzte, kamaráti, nie je dneska krásne? Nádherný vzduch, slnko, lúka, človek prosto žasne. Zdá sa vám, že ste na tom lepšie jak my z obrazovky? Váš svet je iba jeden, my ich máme stovky. A v tom našom tam sa žije bezpečne. Ale hlavne večne,“ spievali protagonisti v známej zvučke humoristickej relácie Telecvoking. V deväťdesiatych rokoch zabávali slovenský národ Miro Noga, Štefan Skrúcaný, Rasťo Piško, Stano Radič, Jaro Filip či Zuzka Tlučková. Práve ako zabávača z televíznej obrazovky si diváci Nogu pamätajú najlepšie.

Vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení. Ešte počas vysokoškolského štúdia založili s kamarátmi kabaretnú skupinu Strapatí gentlemani, ktorá vytvorila populárnu revue Fujarová show, Rýchlokurz geniality či Show mix.

„Mirko je jeden z najvýraznejších talentov našej generácie, výborný herec a dobrý človek. Aj keď sme ľudsky dosť rozdielni, stále si myslím, že práve v tej rozdielnosti bola sila našej dvojice,“ myslí si Štefan Skrúcaný. Práve s ním Noga spolupracoval 25 rokov. V posledných rokoch sa však z televíznej obrazovky vytratili. V roku 2004 povedal Noga v rozhovore pre portál obroda.sk, že je lepšie dať si pauzu a porozmýšľať nad inými možnosťami. Vyjadril sa, že so Skrúcaným určite nechcú bojovať o sledovanosť podpásovým humorom a ľudskou hlúposťou v priamom prenose.

Po piatich rokoch oddychu však humoristická dvojica uvažuje nad návratom. „Myslím, že spolu ešte niečo vymyslíme. Sme orientačne dohodnutí na účinkovaní v jednom muzikáli na budúci rok. Verím, že po malej oddychovej pauze, ktorá trvá už päť rokov, spolu niečo vymyslíme. Ešte stále je to v štádiu zháňania investícií. Zatiaľ by som sa pokúsil o nejaký javiskový comeback a perspektívne budeme rozmýšľať aj o televíznej spolupráci,“ načrtol Skrúcaný.

Noga si zahral v mnohých divadelných hrách, predstavil sa aj v muzikáloch ako Klietka bláznov, Donaha či Niekto to rád horúce. V deväťdesiatych rokoch sa podieľal na tvorbe politicko-satirických relácií v televízii a rozhlase. Diváci ho mohli vidieť vo filmoch Utekajme, už ide!, Sejdem jednou ranou, Hanele či Rivers of Babylon.

„Ako na hercovi si vážim najmä jeho profesionálny prístup. Vždy chodil absolútne pripravený a koncentrovaný, či to bola skúška divadelného predstavenia alebo televízna výroba. Po ľudskej stránke bol kamarátsky, držal slovo a vždy sa dalo na neho spoľahnúť,“ hovorí Skrúcaný. Spolu vydali štyri hudobné albumy, v roku 1997 nahral Noga sólový album Hra na telo.

„Želám mu veľa zdravia, ale hlavne mu prajem veľa dobrých hereckých príležitostí v televízii a divadle, pretože mám pocit, že to mu práve teraz chýba. Myslím si, že je to obrovská škoda, nielen preňho, ale aj pre divákov,“ zablahoželal mu k okrúhlemu jubileu Piško.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk