Ježiš ožije v animovanom televíznom seriáli

, 11.05.2010 19:00
Ježiš očami tvorcov South Parku
Ježiš očami tvorcov South Parku Autor:

Po tom, čo seriál Mestečko South Park vzbudil značný rozruch zobrazením proroka Mohameda v podobe medveďa, chystá sa televízna stanica Comedy Central opäť zabrnkať na city veriacich. Tentoraz novým kresleným seriálom, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví Ježiš Kristus. Z Palestíny sa presťahuje do New Yorku, aby "vystúpil z tieňa svojho otca", píše agentúra AP.

V Mestečku South Park býva Ježiš pravidelným hosťom, v novom pripravovanom seriáli s názvom JC bude však mať hlavnú úlohu. Podľa zástupcov stanice je JC jedným z 23 nových projektov, ktoré čakajú na schválenie. Seriál je zatiaľ vo fáze príprav a o tom, či sa objaví na televíznych obrazovkách, bude rozhodovať najmä kvalita scenára.

Podľa tvorcov seriálu bude Kristus zobrazený ako „obyčajný chlapík“, ktorého otec radšej hrá videohry, než aby počúval svojho syna. Projekt pripravuje spoločnosť Reville, ktorá stojí za americkou verziou seriálov The Office alebo Škaredá Betty.

Nedávny rozruch okolo seriálu Mestečko South Park, ktorý je na obrazovkách už od roku 1997, vyvolala časť s prorokom Mohamedom v kostýme medveďa. Internetová stránka revolutionmus­lim.com, ktorá už skôr vyjadrovala podporu teroristickej sieti Al-Kajdá, následne zverejnila varovanie, v ktorom sa tvorcom seriálu vyhrážala smrťou. Stanica Comedy Central napokon konfliktnú pasáž cenzurovala. „Nie som si istý, čo je viac opovrhnutiahodné – to, že stanica neprestajne udiera do kresťanov, alebo to, že sa Comedy Central rozhodla cenzurovať všetky zobrazenia Mohameda,“ citovala prezidenta Ligy pre občianske a náboženské práva Williama Donohuea agentúra AP.

Cenzúra nahnevala aj viacerých karikaturistov. Molly Norrisová napríklad vyhlásila 20. máj za Everybody Draw Mohammed Day, teda deň, keď všetci nakreslia Mohameda. Zobrazovanie tváre Mohameda je pre mnohých moslimov tabu a považujú ho za rúhanie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku