Snímku 38 už videlo viac ako 100-tisíc ľudí

K dnešnému dňu si dokument o zosnulom slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi pozrelo už 103 132 divákov.

06.10.2014 18:07
Pavol Demitra, hokejista, šport, hokej Foto: ,
Pavol Demitra
debata (2)

Dokument 38 o zosnulom slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi si počas štyroch týždňov od premiéry pozrelo už viac než 100-tisíc divákov. V piatok 3. októbra symbolicky oslávili tento úspech v trenčianskom Cinemaxe, kde si zakúpil vstupenku na film stotisíci divák. K dnešnému dňu snímku videlo celkovo 103 132 divákov a v rebríčku návštevnosti domácich filmov v ére samostatnosti Slovenska je momentálne na šiestej priečke.

V dokumente, ktorý má byť poctou hokejovej legende, použili jeho tvorcovia dosiaľ nezverejnené zábery z Demitrovho detstva, fotografie od najbližšej rodiny, materiál z jeho úplných hokejových začiatkov, ale aj zostrihy videí zo zápasov v USA či Rusku a viaceré archívne televízne zábery. Súčasťou snímky, ktorá mala distribučnú premiéru vo štvrtok 11. septembra, sú aj rozhovory s jeho otcom, sestrami a manželkou Máriou Demitrovou. Tá sa dokonca s filmármi vybrala na miesto, kde jej manžel tragicky zahynul. Na svojho priateľa si v dokumente zaspomínali aj viacerí súčasní a bývalí hráči ako Marián Gáborík, Michal Handzuš, Marián Hossa, Zdeno Chára, Tomáš Kopecký, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick, Miroslav Šatan alebo Peter Šťastný.

Na pozadí celého filmu, s výnimkou záverečných titulkov, znie iba slovenská hudba. Pre tento krok sa rozhodli filmári zámerne, pretože Demitra vraj zo všetkého najradšej počúval práve domácu tvorbu. Medzi jeho obľúbené kapely patrila formácia Iné Kafe, ktorá sa mu dokonca rozhodla venovať najnovšiu skladbu Čiernobiela.

Demitra zahynul 7. septembra 2011 vo veku 36 rokov pri páde lietadla Jak-42 na letisku Tunošna pri ruskom meste Jaroslavľ. Pri tragédii zomrelo 43 členov tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Demitra #Dano Dangl #38