Na Berlinale ocenili mladé talenty. Medzi nimi aj hviezdu Hry o tróny

Na 65. ročníku festivalu Berlinale, ktorý sa koná v hlavnom meste Nemecka od 5. do 15. februára, ocenili mladé európske herecké talenty (Shooting Stars).

10.02.2015 12:00
Herečka Maisie Williams zo seriálu Hry o tróny. Foto: ,
Herečka Maisie Williams zo seriálu Hra o tróny.
debata

Počas ceremoniálu predstavili verejnosti štyroch hercov – Joachima Fjelstrupa z Dánska, Jannisa Niewöhnera z Nemecka, Moe Dunforda z Írska a Svena Schelkera zo Švajčiarska. Medzi ocenenými boli aj herečky Emmi Parviainen z Fínska, Hera Hilmer z Islandu, Aiste Diržiute z Litvy, Natalia de Molina zo Španielska, Abbey Hoes z Holandska a Maisie Williams z Veľkej Británie.

Ocenenie si prevzali z rúk Natalie Portman. Tá mladým hviezdam zaželala veľa úspechov v ich rozbiehajúcej sa kariére. „Som nadšená a poctená tým, že môžem byť tento rok počas Berlinale súčasťou projektu Shooting Stars! Je úžasné deliť sa o túto skúsenosť so všetkými týmito nesmierne talentovanými umelcami z celej Európy,“ vyjadrila sa 17-ročná Maisie Williams, ktorá je známa napríklad ako Arya Stark zo seriálu Hra o tróny (2011).

Projekt Shooting Stars predstavuje pravidelne už od roku 1998 európske herecké talenty. Mladí herci a herečky, ktorých vyberá odborná porota, sa vďaka oceneniu môžu stretnúť s významnými predstaviteľmi filmového priemyslu a nadviazať tak nové kontakty. V minulosti sa rovnakej pocty dostalo napríklad Danielovi Craigovi, Rachel Weisz, Danielovi Brühlovi, Moritzovi Bleibtreuovi, Nine Hoss či Davidovi Krossovi. V roku 2007 sa na 57. Medzinárodnom filmovom festivale (MFF) v Berlíne predstavila ako prvá slovenská Shooting Star Táňa Pauhofová. O rok neskôr sa na projekte zúčastnil Marko Igonda.

debata chyba
Viac na túto tému: #Maisie Williams #Berlinale 2015 #Shooting Stars