Bolek Polívka o filme Domácí péče: Neviem, ako by som sa zachoval ja

23.10.2015 07:00
Alena Mihulová a Bolek Polívka vo filme Domácí...
Alena Mihulová a Bolek Polívka vo filme Domáca opatera. Autor:

Český herec Bolek Polívka sa ako Láďa v najnovšom filme Domácí péče napriek protichodným názorom zo strany divákov podľa vlastných slov nezachoval k svojej zomierajúcej manželke necitlivo.

„Ten manžel sa nezachoval škaredo. On len pochopí to, čo nepochopil a snaží sa byť iný, citlivejší. Loď jeho života sa zrazu potápa a on sa snaží urobiť aspoň nejaké krásne ticho, kúzlo, snaží sa všetko napraviť, aj keď je už neskoro. To sa stáva mnohým z nás,“ poznamenal Polívka v Bratislave pri príležitosti slovenského uvedenia snímky.

Obľúbený herec vraj sám nevie, ako by v reálnom živote v podobnej situácii reagoval. „Keby sa to stalo mne, neviem, či by som nebol naplnený akýmsi škodoradostným úškľabkom. Záleží na tom, s kým by sa to stalo,“ zavtipkoval.

S kamarátom, ktorý je vážne chorý, podľa vlastných slov často žartujú. „Mám jedného chorého kamaráta, s ktorým chodievame hrať biliard. Chodíme viacerí, všetci vieme, že s ním možno hráme naposledy a napriek tomu sa nikdy nezdržíme žartovania, dokonca ani jeho manželka. Objavujú sa tam také vety ako ‚Takto by to nezahral ani zdravý…‘ Bránime sa tak, utešujeme, snažíme sa odľahčiť celú tú ťaživú situáciu… Asi je to v našej povahe. On sa vždy zasmeje, my sa zasmejeme… Je to trpké, je to smutné, ale je to zároveň pravdivé,“ podotkol herec.

#Bolek Polívka #Domácí péče #Domáca opatera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku