Na Chodníku slávy má už dlaždicu aj Emília Vášáryová

28.09.2016 09:00

Obľúbená herečka prijala ocenenie s pokorou, stáť raz na jej mieste by priala všetkým svojim kolegom i študentom.

Slovenskej herečke Emílii Vášáryovej slávnostne odhalili v stredu popoludní pamätnú dlaždicu na bratislavskom Filmovom chodníku slávy.

Herečka Emília Vášáryová počas slávnostného...
Herečka Emília Vášáryová počas slávnostného ceremoniálu osadenia pamätnej dlaždice na Chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava. Autor: SITA

Ocenená herečka prijala odhalenie dlaždice s pokorou a s úsmevom na tvári. „Teším sa, že som mohla prísť bez bariel, to je tiež taký sviatočný deň dnes už pre mňa a musím povedať jedno… Všetci hovorili o tom, že som mala veľa príležitostí, lenže moja vďaka patrí predovšetkým tým, ktorí mi tú príležitosť dali. Bez toho by som tu určite nestála. A moje želanie je, aby – keď už máme tento Filmový chodník slávy – bolo čo najviac dobrých slovenských filmov a aby všetci moji kolegovia, kolegyne a moji žiaci dostávali veľké filmové úlohy, aby tu raz mohli stáť a aby mohli tento chodník zase rozšíriť o svoje meno. Ďakujem pekne, pozdravujem vás a som veľmi šťastná, že je to tak,“ poznamenala Vášáryová.

Herečka Emília Vášáryová počas slávnostného...
Herečka Emília Vášáryová počas slávnostného ceremoniálu osadenia pamätnej dlaždice na Chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava. Autor: SITA, Monika Zaková

Ako charizmatická herečka dodala, nikdy vraj nemala nesplnené herecké sny. „Ja nemám nesplnené sny. To je otázka z filmu Eva Nová, keď sa jej tam pýtajú, že povedzte ešte svoj herecký sen… Musím sa na tom smiať, aj v tom filme to bolo v rámci humoru, ona totiž už nehrá a nemôže hrať a nedostáva príležitosti… Ale ja som si nikdy nič zvlášť neželala, život ma oslovoval aj v mojich iných povinnostiach, predovšetkým mojich rodinných povinnostiach a ja som rada, že som tieto dve veci vedela skĺbiť a nemusela som nič obetovať, že som mohla vychovať v poriadku svoje deti a že som vlastne mohla stále pracovať. Takže žiadne sny ani nič, lebo ja viem, že len čo si človek niečo veľmi želá, ako Česi hovoria, keď tlačí na pílu, tak sa to nesplní. Ja som tu, čakám, možno ešte príde nejaká rola, no ak aj nepríde, nič sa nestane,“ povedala 74-ročná rodáčka z Hornej Štubne, ktorej prišlo k slávnostnej chvíli zagratulovať i viacero hereckých kolegov. Výnimočnú atmosféru podtrhli hrou na klavíri a na harfe mladé hudobníčky Andrea Bučková a Mária Kmeťková.

Dlaždica Emílie Vášáryovej na bratislavskom Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom Pavla Országha Hviezdoslava je siedmou v poradí. Za uplynulé roky odhalili dlaždice Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi, Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej a Ivanovi Palúchovi.

#Emília Vášáryová #Chodník slávy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk