Bude z Kita Haringtona neúspešný atentátnik?

05.10.2016 14:00
Kit Harington
Kit Harington rokuje o úlohe v historickej minisérii. Autor:

Anglický herec Kit Harington, známy predovšetkým ako Jon Snow zo seriálu Hra o tróny (2011), rokuje o úlohe v pripravovanej historickej minisérii televízie BBC a produkčnej spoločnosti Kudos.

Dráma s pracovným názvom Gunpowder by sa mala zamerať na anglického vojaka Guya Fawkesa, ktorý sa v 17. storočí neúspešne pokúsil spáchať atentát na vtedajšieho panovníka, kráľa Jakuba I. Ako informoval portál Deadline, 29-ročný rodák z Londýna by sa mal na projekte, ktorý bude mať tri šesťdesiatminútové epizódy, podieľať aj ako producent. BBC a Kudos sa k informácii odmietli vyjadriť.

Dráma by sa mala odohrávať v roku 1605, keď sa Fawkes so skupinou provinčných anglických katolíkov sprisahali proti kráľovi Jakubovi I. a chceli na anglický trón vrátiť katolíckeho panovníka. Dosiahnuť to chceli výbuchom Snemovne Lordov pomocou pušného prachu počas rokovania parlamentu 5. novembra. Fawkesa však pri prenášaní výbušniny zadržali. Jeho sprisahaniu sa hovorí aj Sprisahanie pušného prachu (v angličtine Gunpowder plot, pozn. red.) a vo Veľkej Británii si ho každý rok 5. novembra pripomínajú ohňostrojom a spálením Fawkesovej figuríny vo vatre.

Christopher Catesby „Kit“ Harington je známy napríklad aj z hororu Návrat do Silent Hill 3D (2012), dobrodružného fantasy Siedmy syn (2014), drámy Pompeje (2014), vojnového filmu Testament mladosti (2014) či mokumentu Sedem dní v pekle (2015). Svoj hlas prepožičal jednej z postáv v animovanom filme Ako si vycvičiť draka 2 (2014).

#Kit Harington #Jon Snow #Hra o tróny #Guy Fawkes #Gunpowder
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk