PricewaterhouseCoopers sa ospravedlnili za chybu pri vyhlasovaní Oscarov

27.02.2017 11:11
Barry Jenkins
Scenárista a režisér Barry Jenkins pózuje so soškou Oscara za film Moonlight, ktorý získal cenu až po oprave. Autor: ,

Počas oscarového večera sa do rúk Warrenovi Beattymu a Faye Dunawayovej dostala nesprávna obálka s menom víťaza v hlavnej kategórii.

Spoločnosť Pri­cewaterhouseCo­opers sa ospravedlnila za chybu pri vyhlásení víťaza Oscara v kategórii Naj­lepší film. „Úprimne sa ospravedlňujeme tvorcom filmov Moonlight a La La Land, Warrenovi Beattymu, Faye Dunaway a divákom Oscarov za chybu, ktorá sa stala pri vyhlasovaní kategórie Najlepší film. Prezentujúci dostali omylom obálku s nesprávnou kategóriou, čo sme napravili hneď, ako sme na to prišli. V súčasnosti vyšetrujeme, ako sa to mohlo stať a veľmi nás mrzí, že k tomu došlo. Vážime si s akou eleganciou túto situáciu zvládli nominovaní, Akadémia, ABC a Jimmy Kimmel,“ uviedla v oficiálnom vyhlásení spoločnosť, ktorá je od roku 1934 zodpovedná za spočítanie hlasov a zabezpečenie utajenia víťazov.

Producent Jordon Horowitz ukazuje do kamier,
		že...
Scenárista
		a režisér Barry Jenkins pózuje
		so...
+21Producenti a tvorcovia
		Jordan Horowitz (La
		La...

Cenu pre najlepší film dostala v noci na dnes dráma Moonlight. Tú však za víťaza vyhlásili až po upozornení tvorcov La La Landu, ktorí už na pódiu ďakovali za svoj triumf. Nesprávneho víťaza vyhlásili Warren Beatty a Faye Dunaway, ktorí podľa Beattyho dos­tali do rúk nesprávnu obálku. „Nebol to vtip,“ zdôraznil 79-ročný herec. 

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#omyl #La La Land #Oscar 2017 #Moonlight
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku