Televízne tipy Pravdy: Láska počas protektorátu aj akčný múzejník George Clooney

18.05.2017 14:00
Pamiatkari
George Clooney a Hugh Bonneville vo filme Pamiatkari (2014). Autor:

Nenechajte si ujsť to najlepšie z televíznych programov od 18. do 25. mája. Televízne tipy pre vás vybrala Helena Dvořáková, redaktorka Magazínu Pravdy.

Štvrtok 18. 5.

Božia vôľa, Cinemax, 15.05
Don Pietro je kňaz „prenasledovaný“ arogantným kardiochirurgom a ateistom Tommasom. Kto je dôležitejší? V dnešnom svete súperia rôzne svetonázory, ale víťazí humor. Aj v tomto skvelom filme.

S kuchárom okolo sveta po Paríži (1), ČT2, 20.00
Aspoň pri „prestretej obrazovke“ si pochutíme na parížskych lahôdkach, ale „francúzske zemiaky“ to určite nebudú. Tie existujú iba u nás.

Návrat k mojej matke, HBO, 20.00
Zvady v rodine sa dobre nakrúcajú. Aj v tomto filme to vrie. Dospelá dcéra – má už štyridsať – sa vracia k mame, musí jesť jedlá ako v detstve, hrať sa tie isté spoločenské hry, dodržiavať rituály. Mama ju chce ešte aj vychovávať, zapájajú sa aj súrodenci. V rodinách sa taktizuje a polemizuje ako v politike!

Protektor, ČT2, 22.30
Zvláštny príbeh Emila a krásnej Hany sa odvíja v protektoráte. Hana je úspešná herečka, ale s tým je koniec, lebo je Židovka! Manžel ju chce zachrániť, ale ich vzťah sa tým skomplikuje a vrcholí drámou. Zaujímavé spracovanie, zaujímaví herci. Hrá tam aj nedávno zosnulý Jiří Ornest.

Protektor (trailer)

Piatok 19. 5.

Ekologické bývanie: Dom jurta – Francúzsko, Jednotka, 16.25
Jurta je obyčajne kruhová, nič sa v nej nedá „priraziť“ k stene. Postele aj skrine sú hocikde v priestore? Ako to vlastne riešia? Uvidíme, čo prezradí tento francúzsky film.

Pamiatkari, JOJ, 20.35
Tak toto je prekvapujúci námet! A hrá aj Cate Blanchettová! Pamiatkari totiž nie sú bežní múzejníci. Je to americká vojenská jednotka, ktorá v Európe nasadzovala životy, aby z rúk nacistov vytrhla umelecké skvosty nakradnuté počas 2. svetovej vojny. Celé to dal dokopy George Clooney – napísal, režíroval aj hrá. Kultúrny človek.

Deviaty deň, Dvojka, 21.45
Deväť dní má kňaz Henry Kremer na rozmyslenie: Prepustili ho z koncentračného tábora, ale nie definitívne. Má nahovoriť biskupa na kolaboráciu s fašistami, inak sa bude musieť vrátiť. Luxemburský film skúma aj moc a situáciu v cirkvi počas vojny. Ide však predovšetkým o individuálne charaktery.  

Sobota 20. 5.

Láska a priateľstvo, HBO, 20.00
Príbeh z čias, keď sa viac žilo na hradoch a zámkoch. Tam si bolo treba hľadať aj manžela, pri čom pomáhali tzv. dohadzovačky. V tomto filme podľa románu Jane Austenovej jednu takú manipulátorku s citmi hrá Kate Beckinsaleová. Bolo to ešte v osemnástom storočí, dnes sa už loví inak, ale manipuluje sa rovnako.

Láska a priateľstvo (trailer)

Nedeľa 21. 5.

Doba ľadová: Mamutí tresk, HBO, 20.00
Doba ľadová má už niekoľko pokračovaní. Toto je časť Mamutí tresk a k tomu azda nič netreba dodávať. Mamuty si užili svoje, kým vyhynuli, ale ku cti im slúži, že na ne nemôžeme zabudnúť. Poctou im je aj tento film. Mamuty Manny, Ellie a Broskynka odcestujú do exotických krajín a získajú nových kamarátov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízne tipy #Protektor #George Clooney #Doba ľadová: Mamutí tresk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk