Pokračovanie Top Gunu dostalo názov Top Gun: Maverick

Informáciu potvrdil herec Tom Cruise, ktorý si v novinke zopakuje rolu pilota amerických vzdušných síl Mavericka.

07.06.2017 07:00
Tom Cruise Foto: ,
Herec Tom Cruise sa predvedie vo filme Top Gun: Maverick.
debata

„Nebude sa volať Top Gun 2, ale Top Gun: Maverick. Nechcel som číslo, nepotrebujete ho,“ povedal v rozhovore pre Access Hollywood a dodal, že pokračovanie bude mať určité podobnosti s prvou snímkou. Päťdesiatštyriročný rodák z mesta Syracuse v štáte New York nedávno vyhlásil, že s nakrúcaním plánujú začať na budúci rok.

Na pokračovaní spomínanej snímky filmári pracujú už niekoľko rokov. Pôvodne sa mal novinky ujať režisér prvého filmu Tony Scott, ktorý však v roku 2012 zomrel. Producent Jerry Bruckheimer o rok neskôr potvrdil, že aj napriek jeho úmrtiu budú s projektom pokračovať. V roku 2014 sa s filmom spájal Justin Marks, ktorý sa mal postarať o scenár. Cruise vlani prezradil, že sa s Bruckheimerom o filme znova bavili a „snažili sa ho vyriešiť.“

Top Gun sleduje mladého pilota amerických vzdušných síl Petea ‚Mavericka‘ Mitchella (Cruise), ktorý sa so svojím kolegom, navigátorom Nickom ‚Goose‘ Bradshawom (Anthony Edwards), dostal do školy pre elitných vojenských pilotov Top Gun. Snímka sa zameriava na Maverickov vzťah s inštruktorkou Charlotte Blackwood (Kelly McGillis), jeho snahu byť čo najlepším pilotom, prekonávanie osobnej krízy po nehode pri skúšobnom lete či pravdu o smrti jeho otca. V snímke si zahrali aj Val Kilmer, Tim Robbins, Tom Skerritt či Meg Ryan.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tom Cruise #Maverick