S Mariánom Labudom sa diváci môžu rozlúčiť naživo

Jednotka v predvečer dňa poslednej rozlúčky – vo štvrtok 11. januára uvedie o 20.30 h reprízu relácie Zlaté časy, v ktorej vystúpili tri generácie Labudovcov. O 21.35 h to bude film Jiřího Menzla Koniec starých čias, ktorý zachytáva počiatočné obdobie samostatnej Československej republiky. V piatok 12. januára odvysiela o 11.00 h z novej budovy SND v priamom prenose Poslednú rozlúčku s Mariánom Labudom.

11.01.2018 07:00
János Bán a Marián Labuda Foto:
Poslednú rozlúčku s Mariánom Labudom odvysiela v piatok 12. januára z novej budovy SND v priamom prenose RTVS.
debata

Dvojka v piatok 11.30 h zaradila do programu niekoľko dielov rozprávkového seriálu Na polici v hrnci, v ktorom Marián Labuda stvárnil nezabudnuteľnú postavu kocúra Andyho. O 12.00 h sa predstaví ako „nádejný minister“ v televíznej adaptácii klasickej slovenskej komédie Mastný hrniec. Spomienková relácia o jeho hereckej rozmanitosti – Večer televízneho archívu začína o 13.15 h. Jubileum, je názov televíznej inscenácie Čechovovej jednoaktovky, v ktorej Marián Labuda stvárnil tragikomického hrdinu. Dvojka ju odvysiela o 14.30 h: Nasledovať bude o 14.55 h repríza talkshow Mojich sedem divov sveta, v ktorej bol hosťom Milana Lasicu a na 20.10 h mimoriadne zaradila reprízu Anjelov strážnych.

Rádio Slovensko pripravilo v piatok pre poslucháčov rannú tému „Ako si spomínate na Mariána Labudu, ktorá jeho postava v divadle, či vo filme je pre vás nezabudnuteľná?“. Roman Bomboš sa na spoluprácu s Mariánom Labudom pýtal Milana Lasicu a režiséra Jara Riháka. Kata Martinková sa krátko po 17.30 h vráti k Nočnej pyramíde s Mariánom Labudom spred piatich rokov.

Hana Beranová pripravila spomienku na filmovanie Vesničky, kde ho János Bán učil po maďarsky, na postavu Tisa, o pocite ukrivdenosti kvôli jeho označeniu komika, o odmietaní rozhovorov v 90. rokoch, keď dostával anonymné listy, o jeho stĺpčekoch v novinách, o oslave 60-tky v posilňovni, či o spomienke na jeden z jeho posledných filmov Anjeli.

Rádio Devín v piatok po 09.00 h odvysiela rozprávanie Mariána Labudu O malom obrovi, autora Romana Brata a o 21.00 h rozhlasovú hru E. Labiche: Milovaný Célimare, v ktorej stvárnil hlavnú úlohu.

V piatkovej Relácii na Koncert s Reginou si Rádio Regina o 23.00 h pripomenie zaujímavé spevácke počiny Mariána Labudu od začiatku 70. rokov. Odznejú v nej hudobné ukážky z hudobno-zábavného filmu Dýchni!, televíznej paródie klasickej operety Mamzelle Nitouche, ako aj z albumu Hektoliter tango.

debata chyba
Viac na túto tému: #SND #RTVS #Marián Labuda #posledná rozlúčka #Dvojka #Jednotka