Udeľovanie sošiek Oscarov čaká niekoľko zmien

09.08.2018 11:30
Sam Rockwell Frances McDormand Allison Janney...
Štvorica oscarových hercov z roku 2018: Zľava: Sam Rockwell, Frances McDormandová, Allison Janneyová a Gary Oldman. Autor: ,

Udeľovanie Oscarov sa rozrastie o novú kategóriu pre populárne filmy.

V stredu to prostredníctvom e-mailu členom americkej Akadémie filmových umení a vied oznámili jej prezident John Bailey a výkonná riaditeľka Dawn Hudson. Nová kategória je jednou zo zmien v súvislosti s Oscarmi, ktoré v utorok schválila správna rada Akadémie. Požiadavky potrebné pre zaradenie do kategórie budú určené neskôr, dodali Bailey a Hudson. Zatiaľ nie je známe, či prvú cenu v tejto kategórii udelia už počas nadchádzajúceho 91. ročníka slávnostného udeľovania, ktoré sa uskutoční 24. februára.

Vďaka uvedeniu novej kategórie najlepšieho populárneho filmu budú môcť podľa spravodajského portálu BBC prestížnu cenu dostať snímky, ktoré sú obľúbené u verejnosti, ale už menej u kritikov. Medzi ne patria napríklad filmy o superhrdinoch či iné „kasové trháky“. Zavedenie kategórie by tiež mohlo byť náznakom ochoty Akadémie zmierniť kritiku za to, že ňou ocenené snímky údajne čím ďalej tým menej odrážajú to, čo chce pozerať verejnosť.

Ďalšou zmenou v rámci udeľovania Oscarov je kratšia, len trojhodinová, ceremónia. To Akadémia plánuje dosiahnuť odovzdávaním cien počas živého vysielania, ale aj počas reklamných prestávok. Z prestávkového udeľovania Oscarov v špecifických kategóriách, ktoré určia neskôr, potom počas prenosu prehrajú zostrih víťazných momentov.

Poslednou zmenou, ktorú schválila správna rada, je skorší dátum slávnostného udeľovania Oscarov v roku 2020. To by sa malo po novom uskutočniť 9. februára.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ceremoniál #Oscar #novinky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku