Režisérska prvotina Bradleyho Coopera, Zrodila sa hviezda, si v Toronte vyslúžila ovácie

Na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte mal v nedeľu severoamerickú premiéru film Zrodila sa hviezda Bradleyho Coopera s Lady Gaga v hlavnej úlohe.

10.09.2018 12:00
Bradley Cooper Foto: ,
Bradley Cooper a Lady Gaga na premiére novinky Zrodila sa hviezda počas MFF v Toronte.
debata

Cooper, ktorý má zatiaľ na konte štyri nominácie na Oscary, film nielen režíroval, ale podieľal sa na ňom aj ako producent, scenárista, herec a spolutvorca hudby a textov piesní.

Speváčka Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, vo filme stvárnila talentovanú kabaretnú speváčku Ally, do ktorej sa zamiluje úspešný rockový hudobník Jackson (Cooper) a podarí sa mu z nej urobiť popovú hviezdu. Kým však ona stúpa po stupienkoch umeleckej kariéry čoraz vyššie a vyššie, jeho hviezda pomaly ale isto zapadá. Pôvodná verzia filmu vznikla v roku 1937 a v hlavných úlohách sa predstavili Janet Gaynor a Fredric March. Odvtedy sa príbeh dočkal ďalších dvoch spracovaní – v roku 1954 s Judy Garland a Jamesom Masonom, a v roku 1976 s Barbrou Streisand a Krisom Kristoffersonom.

Bradley Cooper a Lady Gaga na premiére novinky...
Bradley Cooper a Lady Gaga na premiére novinky...
+2Bradley Cooper a Lady Gaga na premiére novinky...

Pre šesťnásobnú držiteľku hudobnej ceny Grammy je to prvá hlavná úloha v celovečernom filme. „Cítim sa nesmierne šťastná a poctená, že tu dnes môžem byť. Vždy som snívala o tom stať sa herečkou, ale neuspela som, tak som sa začala venovať spievaniu. Táto rola mi úplne zmenila život a vďačím za to práve Bradleymu. Za to, že vo mňa veril ako nikto nikdy predtým,” vyznala sa zo svojich bezprostredných pocitov Lady Gaga.

Lady Gaga v šatách Armani Privé na premiére... Foto: SITA/AP, Evan Agostini
Lady Gaga Lady Gaga v šatách Armani Privé na premiére novinky Zrodila sa hviezda počas MFF v Toronte.

Bradley Cooper by sa chcel režírovaniu venovať aj naďalej. „Nikdy predtým som sa necítil viac kreatívne naplnený ako pri režírovaní tohto filmu. Asi najťažšie bolo vedieť, že všetci do mňa vkladali dôveru. Ten pocit bol desivý, no zároveň ma motivoval a hnal vpred,” vyjadril sa pre médiá 43-ročný hollywoodsky herec.

Vo filme si okrem Lady Gaga a Bradleyho Coopera zahrali napríklad aj Sam Elliott a komik Dave Chappelle. Melodrámu Zrodila sa hviezda uvedú do slovenských kín 4. októbra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lady Gaga #MFF Toronto #Zrodila sa hviezda