Zomrel herec Peter Mayhew, predstaviteľ Chewbaccu z Hviezdnych vojen

, 03.05.2019 07:35
PETER MAYHEW, úmrtie, Chewbacca, hviezde vojny,...
Americký herec Peter Mayhew, známy ako predstaviteľ obra Chewbaccu z filmovej ságy Star Wars (Hviezdne vojny). Autor: ,

Vo veku 74 rokov zomrel americký herec Peter Mayhew, známy ako predstaviteľ obra Chewbaccu z filmovej ságy Star Wars (Hviezdne vojny). Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie Mayhewovej rodiny.

Mayhew zomrel v utorok doma v Texase v kruhu svojich blízkych, uvádza vo vyhlásení hercovej rodiny. „Peter bol človek, ktorý stál za maskou Chewbaccu v pôvodnej trilógii Star Wars…, ako aj v Star Wars: Sila sa prebúdza,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri.

Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Herec po sebe zanechal manželku Angie a tri deti. Súkromná posledná rozlúčka sa bude konať 29. júna. Verejná spomienka sa uskutoční začiatkom decembra v Los Angeles.

Mayhewa, ktorý sa narodil v roku 1944 v Londýne, objavil americký režisér George Lucas pri obsadzovaní filmu Hviezdne vojny (1977) v jednej z londýnskych nemocníc, kde neskorší predstaviteľ Wookieho Chewbaccu pracoval ako ošetrovateľ na oddelení rádiológie. Svojou výškou 218 centimetrov Mayhew presne zodpovedal Lucasovým predstavám o postave Chewbaccu, urasteného humanoida z planéty Kashyyyk.

Chewbaccu si Mayhew zahral aj v ďalších dvoch pokračovaniach pôvodnej trilógie Impérium vracia úder (1980) a Návrat Jediho (1983). V roku 2005 nasledovala Pomsta Sithov a v roku 2015 Sila sa prebúdza.

Okrem hviezdnych vojen sa Mayhew objavil aj v horore britského režiséra Normana Warrena Terror (1978) a je autorom dvoch kníh pre deti a mládež (Growing Up Giant a My Favorite Giant).

#úmrtie #Texas #Star Wars
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku