Jakubisko predstaví v Karlových Varoch pracovné zábery Perinbaby 2

03.07.2019 09:00
kulisa, perinbaba 2, film
Kulisy z filmu Perinbaba 2. Autor: ,

Slovenský režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu a obľúbenú Perinbabu z roku 1985.

V súčasnosti sa venuje náročným postprodukčným prácam. Nové pracovné ukážky z pripravovanej Perinbaby 2 predstaví na Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary. Stretnutie sa uskutoční v piatok 5. júla o 9.30 h v kinosále A, v hoteli Thermal.

Na trikovú časť využívajú tvorcovia aj výhody súčasných filmových technológií. S ich pomocou pre film oživili pôvodnú Perinbabu s tvárou talianskej herečky Giulietty Masina. S napĺňaním fantázie Jakubiska pomáha počítačová grafika aj v iných častiach filmu. „Trochu sa bojím, či už toho nie je priveľa. Dávame tam toľko fantázie, že mám pocit, že sa musím začať mierniť. Človek, keď môže, si potom totiž začne veľmi vymýšľať,“ smeje sa spokojný režisér.

Hlavnou postavou rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. Vo filme sa objavia herci zo Slovenska i z Česka, medzi nimi Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová alebo Sabina Skalická, ktorú diváci uvidia v postave mladej „zubatej“. „Nechceli sme obsadzovať hercov podľa ich slávy a popularity. Juraj sa sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotných hercov,“ komentoval obsadenie producentka filmu Deana Horváthová-Jakubisková. Hudbu komponujú Ondřej Soukup a Jan Jirásek.

#juraj jakubisko #Perinbaba 2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku