Hra o tróny na Emmy valcovala, televízia obišla s dlhým nosom

, 25.09.2019 16:00
hra o tróny, game of thrones, daenerys, drogon,
Hra o tróny sa so seriálovým svetom rozlúčila veľkolepo, zhrabla 12 sošiek Emmy. Autor:

Krvavá sága zo Západozeme navždy zmenila televízny svet, svoju bodku dala na nedeľnom odovzdávaní prestížnych cien Emmy. Diváci pri televíznych obrazovkách až takí zvedaví neboli. Potvrdil sa trend neustáleho poklesu sledovanosti, čo iste nerobí radosť televízií FOX, ktorá honosný a nákladný galavečer organizovala.

Najväčšia televízna udalosť potvrdila, už šiesty rok po sebe, že výkon niekoľkohodinového odovzdávania prestížnych sošiek postupne klesá a hoci sa mu venujú médiá po celom svete, televízni diváci si k obrazovkách húfne nesadajú.

Event prilákal k televíznym obrazovkám 6.9 milióna divákov s ratingom 1.6, to je o 33% menej divákov ako minulý rok, keď Emmy vysielala konkurenčná NBC. V porovnaní s rokom 2017, keď program mala pod palcom televízia CBS ide o ďalší pokles o 39%. Televízia FOX tak obišla s dlhým nosom, prestížny program nepriniesol zvrátenie negatívneho trendu vývoja sledovanosti, ešte viac ho umocnil.

Práve nedeľné udeľovanie malo omnoho väčší lesk a priťahovalo pozornosť, keďže – zrejme – poslednýkrát sa na jednom pódiu zišlo obsadenie Hry o tróny, navyše to bolo posledné odovzdávanie, v ktorom tento seriál môže zamiešať karty. Ani tento fakt nebol dostatočným motívom pre prilákanie väčšieho počtu prizerajúcich sa divákov.

Hra o tróny premenila z 32 nominácií až 12 na sošku, miniséria Černobyľ zabodovala desaťkrát a britská Potvora si odniesla šesť sošiek, zadarilo sa jej v hlavných kategóriách.

Televízne ocenenia Emmy udeľuje každoročne trojica organizácií televíznych umení a vied – Academy of Television Arts & Sciences (ATAS), National Academy of Television Arts & Sciences (NATAS) a International Academy of Television Arts and Sciences (IATAS).

Modelka
		Kendall Jenner (vpravo)
		vyzerala...
Herečka
		Amy Adams prišla v šatách Fendi
		Haute...
+61Herečka Phoebe
		Waller-Bridge si na
		slávnostný...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Emmy 2019 #Game of Thrones #Hra o tróny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku