Filmový festival v Benátkach sa začne v septembri podľa plánu

25.05.2020 13:00
Herečka Meryl Streep na premiére filmu The...
Herečka Meryl Streep na premiére filmu The Laundromat v Benátkach. Autor: ,

Filmový festival v Benátkach sa bude konať podľa plánu začiatkom septembra, oznámil guvernér regiónu Benátsko, Luca Zaia.

Najstarší filmový festival však kvôli koronakríze, ktorá zasiahla aj filmový priemysel, navštívi podľa neho menej produkcií. Informovala o tom agentúra Reuters.

Kým napríklad americký festival Sundance či festival v Berlíne sa na začiatku tohto roka konali ešte bez obmedzenia, začali so šírením koronavírusu po svete filmové festivaly postupne presúvať, obmedzovať a nakoniec aj rušiť svoje tohtoročné ročníky. Organizátori odložili aj najväčší svetový filmový festival vo francúzskom Cannes, ktorý sa pravidelne koná v máji.

Taliansko bolo jednou z krajín, ktorú pandémia covidu-19 zasiahla najhoršie. Čo do počtu zomretých v súvislosti s koronavírusom je treťou najviac postihnutou krajinou na svete, po Spojených štátoch a Británii. Tamojšia vláda kvôli šíreniu vírusu zaviedla niekoľko prísnych opatrení, niektoré z nich však už čiastočne uvoľnila. Od 3. júna napríklad v krajine skončí zákaz cestovania, bez nutnosti karantény bude umožnený vstup cudzincom z krajín EÚ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#MFF Benátky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku