Alberto Sordi by mal sto rokov

, 15.06.2020 06:00
alberto sordi
V službách mafie Autor:

Bol posledným z velikánov talianskeho povojnového filmu. Alberto Sordi sa narodil 15. júna 1920 v Ríme. Počas svojej 60-ročnej kariéry sa objavil v takmer dvoch stovkách filmov.

Mnohé zo snímok, v ktorých Alberto Sordi účinkoval, patria do zlatého fondu kinematografie. Populárny herec exceloval vo Felliniho Bielom šejkovi alebo Darmošľapoch, kde si zahrala aj Lída Baarová. V neskorších rokoch zaujal Sordi v snímkach Veľká vojna, V službách mafie či Báječní muži na lietajúcich strojoch. Populárny komik, ktorého na Apeninskom polostrove prezývali Albertone, tvrdil, že hral len sám seba. Sordi, ktorý neskôr začal písať scenáre a režírovať, sa nikdy neoženil a nemal deti. Zomrel 25. februára 2003.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#taliansky herec #taliansky film #Fellini #Alberto Sordi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku