Kiná dostanú mimoriadnu podporu

28.09.2020 16:02

Vyše 500 000 eur, ktoré sú súčasťou mimoriadnej finančnej pomoci pre nezávislú kultúru v koronakrízovom období, a ktorá je určená na podporu prevádzkovateľom kín, distribuuje Audiovizuálny fond v októbri.

"Celkovú sumu 502 400 eur prerozdelí fond medzi všetkých 57 prevádzkovateľov kín, ktorí podali žiadosť v termíne stanovenom mimoriadnou výzvou, uviedol fond na svojom webe.

"Rada fondu po uzávierke výzvy rozhodla o zvýšení podpory pre jednosálové kiná z 2500 eur na 3400 eur. Zvýšila tiež sumu pre každú kinosálu vo viacsálovom kine z 2000 eur na 2650 eur. Spolu tak fond pomôže 176 kinosálam, čo je takmer 80 percent zo všetkých štandardných kinosál po celom Slovensku, výnimkou sú letné kiná a alternatívne priestory, uvádza ďalej Audiovizuálny fond.

Zároveň vyzýva úspešných žiadateľov, aby promptne dodali fondu všetky dokumenty potrebné pre vyhotovenie zmluvy tak, aby sa už začiatkom októbra mohli prostriedky kontrahovať a dotácie posielať.

Zostávajúcich 200 000 eur z mimoriadneho príspevku od ministerstva kultúry využíva fond v prebiehajúcej výzve 3/2020 na zvýšenú podporu distribúcie, predovšetkým nových slovenských filmov v kinách.

Prostriedky distribuované AvF sú časťou takmer 11-miliónového balíka, ktorý Ministerstvo kultúry (MK) SR vyrokovalo s rezortom financií. Najväčšiu časť alokácie vo výške 9,5 milióna eur prerozdelí v rámci svojej mimoriadnej výzvy, premietnutej do 14 podprogramov, Fond na podporu umenia (FPÚ). Výzvu ohlásil fond 18. septembra, možnosť podať žiadosť je do 5. októbra. Pol milióna eur použije v rámci svojej podpornej činnosti Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kultúrna politika #Audiovizuálny fond
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku