Do kín prišiel horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol

Posadnutosť diablom ako obhajoba vraždy na súde? Aj taký prípad sa vyskytol v kariére vyšetrovateľov paranormálnych javov, manželov Eda a Lorraine Warrenovcov, ktorí sa stali predobrazom filmovej dvojice zo známeho Conjuring univerza. V tretej časti série V zajatí démonov s podtitulom Prinútil ma k tomu diabol sa publikum v kinách môže tešiť na ich doteraz najdesivejšie dobrodružstvo.

06.06.2021 14:00
V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol Foto:
Záber z hororového filmu V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol.
debata

V roku 1981 došlo v USA k nezvyčajnému súdnemu procesu. Mladíka Arneho obvinili z vraždy svojho domáceho, no tvrdil, že ju nespáchal on, ale démon, ktorý ho posadol.

Svetlo do temného prípadu môžu priniesť práve Warrenovci a nadprirodzené schopnosti, vďaka ktorým Lorraine vidí veci ukryté pred zrakmi ostatných. Podarí sa im však objasniť zločin bez toho, aby sa sily zla zmocnili ich vlastných životov?

V hlavných úlohách hororu, ktorý od uvedenia v zahraničí sprevádza množstvo pozitívnych ohlasov, sa na plátna kín vracajú Vera Farmiga a Patrick Wilson.

O réžiu sa postaral Michael Chaves, ktorý producenta a otca série Jamesa Wana zaujal už svojím celovečerným debutom Kliatba kvíliacej ženy. Wan, ktorý režíroval predchádzajúce dva filmy série V zajatí démonov, hovorí, že kreativita, energia a zmýšľanie mladého talentu bolo presne tým, čo nový príbeh potreboval.

„Chaves bol skvelou voľbou,“ pridáva sa ku chvále aj herec Patrick Wilson, predstaviteľ Eda Warrena. „Miluje predchádzajúce filmy a ohromne rešpektuje Jamesa. Zároveň je však odvážny. Nebojí sa skúšať nové veci a prichádzať s nápadmi. Váži si túto sériu filmov a s nadšením ju posúva ďalej.“

Snímka V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol patrí k najočakávanejším hororovým filmom tohto roka.

Trailer k filmu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #kino #horor