Pieseň k filmu o psovi Gumpovi naspievala skupina Desmod a raper Majself

22. júla príde do našich kín rodinný film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Jeho hrdinom je túlavý psík, ktorého dobrodružstvá zaujali už státisíce čitateľov českého knižného bestselleru a dojmú aj divákov. Pieseň k slovenskému uvedeniu filmu nahrala kapela Desmod v spolupráci s raperom Majselfom.

18.07.2021 09:00
Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Foto:
Vo filme o psovi Gumpovi si zahral aj obľúbený český herec a humorista Bolek Polívka.
debata

Song Kométa (pre Gumpa) sa stal obrovským hitom v rádiách a práve teraz vyšiel videoklip, v ktorom tvorcovia predstavujú aj doteraz nezverejnené zábery z filmu.

„Dostali sme ponuku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vypočul som si audioknihu o Gumpovi, dojala ma do prvých desiatich minút a súhlasil som,“ chváli knižnú predlohu spevák Mário „Kuly“ Kollár z kapely Desmod.

Videoklip k piesni.

Raper Majself spomína, že netradičná spolupráca s obľúbenou kapelou bola podmienená kvalitou výsledku: „Povedali sme si, že podmienkou pre vznik bude to, že sa nám spoločne podarí spraviť dobrú skladbu. A to sa, myslím, podarilo.“

Režisérom videoklipu bol filmár a herec Michal Nemtuda, štúdiové zábery so štábom nakrúcal v júni v bratislavskej Refinery Gallery. Videoklip predstavuje aj niekoľko záberov priamo zo snímky Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť z dielne českého režiséra F. A. Brabca.

Jeho rodinný film sleduje cestu psieho tuláka, plnú výnimočnej psej lásky a odvahy. Okrem hereckých hviezd, akými sú Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo či Patricie Pagáčová, sa v snímke objavia aj psí herci a herečky, ktorí si prešli mimoriadne ťažkými osudmi. Viacerých z nich si dokonca počas nakrúcania osvojili členovia a členky štábu.

Trailer k filmu.
debata chyba
Viac na túto tému: #film #pes #titulná pieseň #pes Gump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy