Navnaďte sa do kina na film Supernova s Colinom Firthom a Stanleym Tuccim

Program slovenských kín je od štvrtka bohatší o dojímavú drámu Supernova. Britský film prináša na veľké plátno posledný výlet mužského páru. Dlhoročných partnerov, ktorých životy zasiahne choroba jedného z nich, stvárnili Brit Colin Firth a americký herec s talianskymi koreňmi Stanley Tucci.

10.10.2021 14:00
supernova-04 Foto:
Život Sama a Tuskra z filmu Supernova je rovnaký ako život heterosexuálnej dvojice.
debata (2)

Sam a Tusker spolu žijú už dvadsať rokov, stále rovnako zamilovaní. Ich šťastie sa však zrúti po tom, čo Tuskerovi diagnostikujú ranú formu demencie. Ako sa choroba zhoršuje, zo Sama sa postupne stáva opatrovateľ na plný úväzok a ich spoločne strávený čas je tým najcennejším, s obrovskou váhou každého jedného okamihu. Rozhodnú sa preto naplánovať road trip a stráviť čas s priateľmi, rodinou a sebou samými na miestach, ktoré milovali, kým je toho ešte Tusker schopný a dokáže si takýto výlet užiť.

„Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa milujú a akurát sú to gejovia. To je ale celkom jedno, lebo rovnaký príbeh sa môže stať heterosexuálnemu páru. Čo filmu dodáva ďalšiu vrstvu je práve to, že život Sama a Tuskra je úplne rovnaký ako život heterosexuálnej dvojice. Myslím si, že je dôležité, aby to diváci vedeli,“ hovorí Stanley Tucci, známy z filmov Ulice New Yorku, Diabol nosí Pradu či Hunger Games, a prízvukuje: „Celá tá predstava, že homosexualita je iná! Vôbec neviem, kto si toto vymyslel a že sa darí to tak dlho podporovať. Ako si vôbec môžeme myslieť, že láska medzi ľuďmi rovnakého pohlavia je iná než láska heterosexuálna? Láska je láska. Tak to jednoducho je.“

Režisér Harry Macqueen k snímke uviedol, že jej názvom neodkazoval len na svoj záujem o nočnú oblohu. „Supernova je masívna explózia na konci evolúcie hviezdy a preňho vždy reprezentovala Tuskera – muža, ktorý prináša svetlo a smiech do situácií, pritom však zomiera,“ vysvetľuje Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film. Drámu, ktorá je podľa prvých ohlasov hereckým koncertom ústrednej dvojice, prináša do slovenskej kinodistribúcie od 7. októbra.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Colin Firth #supernova
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy