RTVS prinesie na obrazovky novinky z televízneho veľtrhu v Cannes

Vo francúzskom Cannes sa od 11. do 13. októbra po dvoch rokoch opäť uskutočnil televízny veľtrh MIPCOM 2021. Každoročné podujatie sa v roku 2020 kvôli nepriaznivej pandemickej situácii v Cannes neuskutočnilo, no tento rok bolo na podujatí osobne prítomných 4 500 účastníkov z 38 krajín. Aj zástupcovia RTVS v Cannes odprezentovali programy televízie a zaujímali sa o nové programové tituly, už tradične v jednom z výstavných stánkov aj so zástupcami Českej televízie.

29.10.2021 16:00
Priznanie Foto:
Soňa Norisová v pripravovanej sérii Priznanie. Seriál reprezentoval slovenskú televíznu tvorbu na veľtrhu v Cannes.
debata

Odbor akvizícií televíznej časti RTVS potvrdil nákup zaujímavých programov. Diváci sa môžu tešiť na veľkolepý šesťdielny historický seriál Sisi, ktorý je koprodukciou nemeckých spoločností Story House Pictures, Satel Film a Beta Film. Seriál ponúka nový, svieži a pravdivý pohľad na život rakúskej cisárovnej Alžbety v novom modernom spracovaní.

Ďalšou zaujímavou akvizíciou je dvojdielna miniséria Hotel Európa, ktorá prináša pozoruhodný historický príbeh hotela, navštevovaného v medzivojnovom období množstvom prominentných aj kontroverzných hostí. Boli medzi nimi napríklad Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marlene Dietrich, ale aj Adolf Hitler.

RTVS potvrdila aj nákup šesťdielnej nemeckej minisérie od spoločnosti Red Arrow „Die Inselärztin/Island Doctor“, ktorá divákov zavedie do nádherného prostredia ostrova Maurícius, na ktorom si bude mladá doktorka Filipa Wagnerová zakladať svoj nový život. Diváci sa tiež môžu tešiť na pokračovanie úspešného seriálu Ordinácia s výhľadom na more, ako aj na premiérové časti úspešného francúzskeho cyklu Vraždy v…, ktoré ich pri riešení napínavých kriminálnych prípadov opäť zavedú na nové zaujímavé miesta, ako sú napríklad Biarritz, Toulouse, Angoulême, či Frioulské ostrovy. Z produkcie BBC poteší náročnejšieho diváka Dvojky aj premiérový šesťdielny seriál s názvom „US“, ktorý vznikol na základe knižného bestselleru Davida Nichollsa, vydaného aj na Slovensku pod názvom My.

Pri akvizíciách RTVS nezabudla ani na fanúšikov dokumentov a hudby. Diváci sa môžu tešiť na veľkolepé seriály z produkcie BBC ako napr. pokračovanie prírodopisného seriálu „Spy in the Wild“,

veľkolepú sériu „Perfect Planet“, nové časti dokumentárneho seriálu „Treasures Decoded“ (Tajomstvá pokladov), či kvalitné dokumenty z produkcie rakúskej ORF. Detskí diváci sa opäť stretnú s Andym, tentoraz pri dobrodružstvách pod vodou (Andy's Aquatic Adventures.) Milovníci hudby si prídu na svoje pri hudobných dokumentoch a koncertoch ako „Spice Girls“ k 25. výročiu vydania prvého albumu, Depeche Mode, Chris Rea a ďalších.

Trailer pripravovaného seriálu z produkcie RTVS Priznanie.

RTVS na trhu odprezentovala a predstavila pôvodnú seriálovú tvorbu, napríklad úspešný seriál Hniezdo i nový pôvodný seriál Priznanie, ktorý RTVS uvedie začiatkom roka 2022. Z animovanej tvorby RTVS v Cannes predstavila príbehy Mimi a Líza, Websterovci, Drobci či Tresky plesky. Najväčší záujem je už tradične o hrané vianočné rozprávky RTVS. Záujem prejavili vysielatelia v Latinskej Amerike, Pobaltské krajiny, ale aj Nemecko či Španielsko.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Cannes #RTVS