Ľudia sa nachádzajú a strácajú celkom bez príčiny: RTVS si uctí mladé obete poéziou

Verejnoprávna televízia odvysiela dve relácie Chvíľka poézie venované obetiam tragédií na Zochovej a Zámockej ulici.

14.10.2022 17:31
zamocka ulica Tepláreň Foto: ,
Ľudia si pripomínajú obete streľby na Zámockej ulici, kde zomreli dvaja muži.
debata

RTVS ostro odsudzuje obidva hrozné skutky, ktoré sa udiali v uplynulých dňoch na Zochovej a Zámockej ulici v Bratislave a vyjadruje hlbokú sústrasť všetkým rodinám, blízkym a priateľom obetí. Tieto skutky otriasli nami všetkými, zanechali desivú stopu v našej spoločnosti a budú pre nás navždy mementom. Na pamiatku nevinných mladých ľudí, ktorí nečakane prišli o život, odvysiela RTVS na Dvojke dve relácie Chvíľka poézie, ako prejav solidarity a úcty.

Polícia / Streľba / Zámocká ulica / Čítajte viac Streľba v centre Bratislavy si vyžiadala dve obete, páchateľ je mŕtvy

V piatok 14. októbra o 20.10 h zaraďuje Dvojka mimoriadnu reprízu Chvíľky poézie (Jean Cocteau), ktorou si RTVS chce uctiť pamiatku zavraždených mladých mužov na Zámockej ulici. Básne francúzskeho básnika interpretujú režisér Peter Bebjak s výtvarníkom Andrejom Dúbravským.

Dušan Dědeček Čítajte viac Dědeček ide do väzby. Nepomohlo mu ani odovzdanie pasu

V nedeľu 16. októbra o 20.10 h uvedie Dvojka a facebookový profil RTVS v premiére novú Chvíľku poézie. Vznikla ako symbol uctenia si obetí, ktorých život vyhasol po zrážke s autom na zastávke Zochova. Režisér Juraj Johanides reflektuje tragédiu a pietu prostredníctvom tvorby spisovateľa a režiséra Petra Krištúfka, ktorý sa stal jednou z obetí zrážky autobusu s nákladným autom v apríli 2018. Peter Krištúfek v básni Okná do noci píše: „Ľudia sa nachádzajú a strácajú celkom bez príčiny.“ Túto aj ďalšie jeho básne interpretujú študenti 1. ročníka herectva na Vysokej škole múzických umení, ktorá sídli neďaleko spomínanej zástavky.

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy