RTVS odvysiela v priamom prenose pohreb emeritného pápeža Benedikta XVI.

Vo štvrtok 5. januára bude pápež František na Námestí sv. Petra vo Vatikáne celebrovať pohrebnú omšu za zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI. RTVS odvysiela pohreb zosnulého emeritného pápeža naživo s mimoriadnym spravodajským štúdiom od 9.00 h na Jednotke a na spravodajskom okruhu :24. Redakciu Pravdy o tom informoval Filip Púchovský zo Sekcie komunikácie.

, 04.01.2023 17:42
Benedikt XVI., emeritný pápež Foto: ,
Benedikt XVI. na archívnej snímke pozdravuje veriacich krátko po jeho zvolení za pápeža v apríli 2005. Zomrel vo veku 95 rokov, pohreb bude mať vo štvrtok 5. januára.
debata

Rozlúčku s Benediktom XVI. budú môcť diváci sledovať už od 9.00 h vo štvrtok 5. januára na Jednotke a spravodajskom okruhu :24. V mimoriadnom spravodajskom štúdiu privíta moderátor Vlado Lichvár rímskokatolíckych kňazov, prekladateľov a publicistov Jozefa Kováčika a Mons. Mariána Gavendu. Od 9.30 h ponúkne RTVS na Jednotke a spravodajskom okruhu :24 priamy prenos z pohrebnej omše za zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI. Po skončení priameho prenosu bude na okruhu :24 pokračovať mimoriadne spravodajské štúdio s hosťom.

RTVS si zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI. pripomenie po ukončení poslednej rozlúčky z Ríma na Jednotke dokumentárnym filmom Francesco a pápež. Dokument sleduje pápeža Benedicta XVI. pri jeho zahraničných cestách, ale aj každodenných aktivitách vo Vatikáne. Zaspievať pre neho je snom malého Francesca. Francescovi rodičia sa rozvádzajú a chlapec nájde nový domov v cirkevnej internátnej škole. Jeho cieľom je stať sa členom Cappella Musicale Pontificia a tvrdo pracuje na tom, aby sa mu toto želanie splnilo.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pápež #RTVS #Benedikt XVI.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy