Súd nariadil exhumáciu pozostatkov Salvadora Dalího

26.06.2017 16:29

Súd v Madride v pondelok nariadil kvôli testom otcovstva exhumáciu pozostatkov španielskeho maliara Salvadora Dalího. Po umelcovi, ktorý zomrel v roku 1989, podľa súdu nezostali žiadne osobné predmety ani biologický materiál, z ktorých by mohli byť vzorky odobraté.

Pozostatky španielskeho maliara Salvadora...
Pozostatky španielskeho maliara Salvadora Dalího sa musia podrobiť novým analýzam. Autor: SITA/AP, Philippe Halsman Archive

O testy požiadala Španielka Pilar Abelová, ktorá tvrdí, že slávny surrealista je jej otec. Povedala, že Dalí mal v roku 1955 pomer s jej matkou, ktorá uňho pracovala ako pomocníčka v domácnosti. Dalí sa narodil v roku 1904 vo Figueres a zomrel tamtiež o necelých osemdesiatpäť rokov neskôr.

Najplodnejšie a zrejme aj maliarsky najúspešnejšie obdobie prežil na prelome 20. a 30. rokov ako člen surrealistickej skupiny. Okrem toho bol Dalí tiež spisovateľom, básnikom, vynálezcom, návrhárom šperkov, scénickým výtvarníkom a architektom. Nesmrteľnosť mu však zabezpečili predovšetkým jeho obrazy, ktoré aj dnes patria k vysoko ceneným klenotom mnohých svetových galérií.

#test otcovstva #surrealizmus #Salvador Dalí #madrid #exhumácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk