
Najbohatšie zastúpené sú periodiká, spolu je ich až 10 029. Za pozornosť podľa SNK stojí napríklad satirický časopis Černokňažník z roku 1863 či ženské priekopníčky Živena a Slovenská žena. Nechýba ani katolícka a evanjelická tlač, politicko-spoločenské časopisy Obzor a Vlasť a svet, oba sú aj po sto rokoch od svojho vydania zaujímavé tým, že obsahujú aj obrázky a zaujímavosti zo sveta.
Opisujú aj nové vynálezy a objavné cesty, liečebné pokusy a lieky a mnohé iné zaujímavé veci, ktoré sú už súčasťou dnešných osnov dejepisu, geografie či biológie. Zdigitalizované sa dajú čítať i Slovenský denník a Národný denník, ktoré poskytujú obraz o Československu v rokoch 1925 až 1930.
Na portáli kultúrneho dedičstva Slovakiana.sk je zastúpená aj regionálna tlač, a to tituly Sokol na Považí, Úradné noviny okresu Trnavského, Zobor či Zprávy mesta Bratislavy. Profesijné periodiká zastupuje Západoslovenský stavbár, Slovenský učiteľ alebo Slovenský včelár. Pre poľnohospodárov a pestovateľov môžu byť podľa hovorkyne SNK zas užitočné príručky a návody na pestovanie a spracovanie ovocia a zeleniny spôsobmi, ako to robili naši predkovia.
Zo zdigitalizovaných monografií stojí za pozornosť jedna z najstarších písomných pamiatok – Bratislavský antifonár Johannesa Hana z roku 1487, z ktorého sa aj dnes, po vyše 600 rokoch dá hrať hudba, ktorá znela v kostoloch v 15. storočí. Kódex je roztrúsený medzi viacerými inštitúciami a národná knižnica uchováva jeden iluminovaný list so zápisom melódie. Celý kódex bol v roku 1988 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.
Z fotografií prezentuje SNK na portáli Slovakiana.sk bohatú kolekciu prírody a miest, slovenské hrady a zámky, kúpele, fotografie a rukopisy našich literátov a osobností kultúrneho, politického a spoločenského života.
Slovenská národná knižnica v roku 2015 ukončila projekt Digitálna knižnica a digitálny archív, v rámci ktorého zdigitalizovala vyše dva a pol milióna objektov z fondov SNK a Slovenského národného archívu. Spolu s ďalšími pamäťovými a fondovými inštitúciami sa tak zapojila do jednotnej platformy uchovávania, dlhodobej archivácie a sprístupňovania zbierok hmotného a nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Po ukončení projektu SNK pokračuje v digitalizácii svojho fondu.