Ručne vyrobené vianočné ozdoby v Kysuckom múzeu

, 27.11.2019 13:58
ozdoby1
Výstavu vianočných ozdôb a dekorácií pripravili v spolupráci s výrobným družstvom Okrasa a ľudovými výrobcami. Autor:

Kysucké múzeum v Čadci pripravilo výstavu vianočných ozdôb a dekorácií v spolupráci s Výrobným družstvom OKRASA Čadca a kysuckými ľudovými výrobcami. Predajná výstava je otvorená do 22. decembra.

OKRASA Čadca bola založená v roku 1954 a špecializuje sa na tradičnú výrobu sklenených vianočných ozdôb. Výroba je zameraná na ručnú prácu bez využitia strojov, čo zaručuje originalitu každého kusa výrobku.

Každoročne sú pripravované nové kolekcie vianočných ozdôb pre nasledujúcu sezónu, pričom jednotlivé kolekcie vychádzajú z aktuálnych módnych trendov a vzorov. Každý rok Okrasa prezentuje ucelený sortiment noviniek. Technológia výroby sklenených ozdôb je neustále inovovaná, s ohľadom na produktivitu aj ochranu životného prostredia.

Výstava vianočných ozdôb a dekorácií je predajná a pre verejnosť sprístupnená od 25. novembra do 22. decembra 2019 v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Vianočné ozdoby v Kyuckom múzeu

Výstava originálnych vianočných ozdôb v Kysuckom múzeu

Fotogaléria
Každý kus
		sklenených vianočných ozdôb
		z...
Kysucké múzeum v
		Čadci pripravilo
		výstavu...
+1Výstava tradičných
		vianočných ozdôb a
		dekorácií...

Pre návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne v mesiaci december, kde si môžu každý utorok a štvrtok od 8.00 do 13.00 hod. vyskúšať pečenie vianočných oblátok a maľovanie vianočných sklenených ozdôb.

Tvorivé dielne sú určené pre žiakov základných, stredných a špeciálnych škôl, ako aj pre každého, kto si chce vyskúšať svoju zručnosť, šikovnosť a kreativitu. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať na t. č. 041/432 13 86.

Návštevníci múzea si zároveň môžu zakúpiť niektorý z vianočných výrobkov či dekoratívnych predmetov od ľudových výrobcov nielen z regiónu Kysúc, ale aj okolia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Kysucké múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku