Banksy zverejnil svoju tvorbu počas karantény

19.04.2020 20:00
Banksy - krysa - instagram
Britský umelec Banksy zverejnil svoju tvorbu počas karantény. Autor:

Britský výtvarník vystupujúcí pod meneo Banksy, ktorý sa obvykle špecializuje na pouličné umenie, zverejnil na instagrame päť obrázkov s popisom: "Moja žena neznáša, keď pracujem z domu." Na obrázkoch, ktorými vyzdobil kúpeľňu a toaletu, je skupina vyčíňajúcich potkanov, ktoré miestnosť obracajú hore nohami, napísali na svojich internetových stránkach britské noviny.

Jeden potkan vyzerá, akoby sa šmykol na toaletnom papieri, ktorý sa vyroloval na dlážku. Ďalší močí na záchodovú dosku a iný sa odráža v zrkadle, keď si červeným rúžom na stene odškrtáva dni strávené v karanténe.

Banksy: Moja žena neznáša, keď pracujem z domu
Banksy: Moja žena neznáša, keď pracujem z domu Autor: Banksy, instagram

Potkaní vandali sú zatiaľ posledným Banksyho dielom, ktoré vytvoril od februára tohto roka. Vtedy sa na stene v Bristole objavila jeho kresba dievčaťa, ktoré akoby strieľalo z praku kyticu.

V decembri minulého roka vytvoril Banksy svoju variáciu pre hotel v izraelskom Betleheme – v jeho inštalácii nechýba Mária, Jozef ani Ježiško, ale miesto betlehémskej hviezdy je nad kolískou diera, ktorá vyzerá ako priestrel vo vysoko sa týčiacej šedej stene.

Scéna Narodenie Pána bola inštalovaná pri vchode do hotela, ktorý zdobí Banksyho tvorba aj v interiéri. The Walled Off Hotel Banksy vyzdobil v roku 2017.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#online kultúra #koronavírus #Banksy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku