Galéria umelcov Spiša predstaví tri nové výstavy

21.02.2021 10:00

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi uvedie v pondelok (22. februára) tri nové výstavy, ktoré potrvajú až do 6. júna 2021.

Informovala o tom projektová a PR manažérka galérie Lenka Králová. Pre súčasnú pandemickú situáciu na Slovensku je galéria pre verejnosť zatvorená, no stále ponúka aj online program prostredníctvom svojej webovej stránky a sociálnych sietí.

Novým výstavným projektom v galérii bude Jozef Sedlák: Fotografická eschatológia. Podľa riaditeľky galérie a kurátorky výstavy Lucie Benickej ide o tematickú výpoveď o podobách smrti, zomierania, pretrvávania, znovuzrodenia i vzopretia sa voči pominuteľnosti nekonečnosťou ľudského ducha.

U-Points – Tranzit: Marek Jarotta prezentuje tvorbu výtvarníka s akcentom na problematiku tranzitných uzlových miest, zastavenie pohybu v maľbe ako priestore na otázku, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme.

Nosnou témou záujmu Mareka Jarottu je urbanizmus a architektúra, pričom ho zaujímajú verejné priestory, často stanice či čakárne, ale aj letiskové haly a podzemné chodby metra, uviedla kurátorka výstavy Katarína Balúnová.

Ako doplnila, ďalšia výstava s názvom Teleskop/Vesmír v zbierke prezentuje diela 30 autorov zo zbierkového fondu Galérie umelcov Spiša so zaostrením na individuálne vesmíry, reflektujúc astronomické javy a atmosféru nočnej oblohy v širšom kontexte v rámci jednotlivých celkov.

Králová podotkla, že galéria naďalej dopĺňa nový formát „karanténnej“ komunikácie Galéria OnLine. Tento prezentačný formát prináša informácie o činnosti, fotogalérie o zbierke, umelcoch, výstavách, vybraných dielach a inštruktážne videá k tvorivým dielňam.

Online programy sú podľa Královej bezplatné a bez časového obmedzenia. Galéria umelcov Spiša myslí aj na rodiny s deťmi. Má pre ne pripravený Nedeľný kreatívny ateliér: Nezbední škriatkovia, ktorý bude online formou v nedeľu 28. februára od 13. h.

Prostredníctvom pracovných listov sa všetci účastníci naučia, ako si vytvoriť rozprávkové postavičky technikou dokresľovanej koláže.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstava #Spišská Nová Ves #spiš #Galéria umelcov Spiša
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku