Umelke pribudne multifunkčný pavilón, v záhrade hudobné pódium

Slovenská výtvarná únia hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie bratislavskej Umelky (Umeleckej besedy slovenskej), ktorá je ako najstaršia funkcionalistická budova na Slovensku národnou kultúrnou pamiatkou.

15.04.2021 11:46
kultura, biela noc, umelka Foto: ,
Galéria Umelka v Bratislave počas Bielej nonci, archívna snímka.
debata

Výzvu na predkladanie ponúk v prípade revitalizácie Umeleckej besedy slovenskej, najstaršej funkcionalistickej budovy na území Slovenska, zverejnili vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 545 384 eur bez DPH. Záujemcovia môžu ponuky predložiť do 17. mája. Obstarávateľ využije na financovanie grant z Finančného mechanizmu EHP.

Revitalizácia národnej kultúrnej pamiatky má priniesť Umelke nové prvky – novovybudovaný multifunkčný pavilón, ktorý bude vychádzať svojou formou a jednoduchosťou z pôvodnej koncepcie starej architektúry Umelky, a tiež nové hudobné pódium v záhradnej časti galérie.

Interiér galérie, na snímke výstava obrazových... Foto: Pravda, Jakub Prokeš
roller Interiér galérie, na snímke výstava obrazových koláží Petra Rollera.

Nový pavilón má byť plne bezbariérový a hlavná galéria dostane schodolez, ktorý sprístupní priestory celej verejnosti. Súčasťou obnovy je tiež zlepšenie technického a technologického vybavenia týkajúce sa osvetlenia i akustiky.

debata chyba
Viac na túto tému: #Umelka #funkcionalizmus #obnova pamiatok