V Piešťanoch sa stretnú pouliční umelci

Na 6. ročníku festivalu Piešťany Street Art v piatok a sobotu budú výtvarníci, hudobníci, aj klauni, choduliari a žongléri.

30.07.2021 06:00
Barlolámač, Piešťany, Kolonádový most, kúpele Foto:
Známa socha Barlolámača pri Kolonádovom moste v Piešťanoch.
debata

Program voľne nadväzuje na minulý ročník a prinesie program pre všetky vekové kategórie v podobe koncertov, pouličných atrakcií, divadla aj výtvarného umenia. V piešťanských uliciach vystúpia napríklad Katarina Korcek a Jerguš Oravec, Hudba z Marsu, klauni, choduliari a žongléri Kyselí Krastafci či mím Vlado Kulíšek. Celý program festivalu je tradične bez vstupného a vznikol aj s podporou partnerských reštaurácií a kaviarní.

Jánošíkove dni Čítajte aj Jánošíkove dni sú v znamení kroja a, samozrejme, aj muziky

Festival tento rok po prvýkrát ponúka spoločný program s Mestskou knižnicou, Piešťanským informačným centrom a Mestským kultúrnym strediskom, ktorý bude prebiehať na Kolonádovom moste, v Sade A. Kmeťa, na Pribinovej a Winterovej ulici.

reduta vchod spisska nova ves Čítajte aj Živé sochy sú encyklopédiou dejín

„V sobotu bude na Kolonádovom moste akustická pouličná zóna pre neohlásených pouličných umelcov, módna prehliadka či koncert vokálnej skupiny Neha. Od mosta sa návštevníci festivalu môžu rozhodnúť, či pôjdu na koncerty alebo do Mestského parku, kde môžu sledovať tvorbu výtvarného umenia na plote okolo hotela Slovan,“ informuje centrum.

Kompletný program festivalu je dostupný na stránkach urbantone.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #Street Art Festival
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy