Michal Šuda patrí svojou tvorbou medzi pozoruhodné zjavy súčasnej slovenskej sochárskej scény. Jeho kultivovaný, dostatočne racionálny, no zároveň i výnimočne emotívny prístup k téme a jej stvárneniu dáva mnohým jeho dielam temer nadčasovú platnosť a často i filozofický podtext.
Michal Šuda je figuralista a vychádza zo základných vizuálnych prvkov reality, zároveň ich však transponuje do nových nečakaných podôb. Jeho sochy na jednej strane evokujú prísny uzavretý kánon antických solitérov, no na druhej strane prekvapujú výnimočnou mierou erupcie a presahmi hmoty do okolitého priestoru, ktorý autor často poníma ako súčasť a významovú pointu diela.
Autor pracuje s fragmentmi a torzami ľudských postáv, ktoré často interpretuje vo forme negatívnych či pozitívnych odliatkov, strieda rozmanité patiny navodzujúce plynutie vekov, kombinuje materiály, najmä kov, drevo a umelé hmoty a sporadicky využíva i tvarovú bizarnosť a náhodnú výrazovosť nájdených a odložených kovových predmetov.
Kontrast priamočiarosti a nadsádzky, reality a metafory, ako i prítomnosť jemnej irónie a parafrázy sú v jeho tvorbe neustále prítomné.
Michal Šuda svojimi dielami často reflektuje spoločenské dianie a odvrátenú tvár verejného života. V najnovšej tvorbe sa však znova sústreďuje na svoj vnútorný pocitový svet a interpretuje vlastné mytológie a osobné zážitky, ktoré posúva do polôh „ minimalistickej poézie“, sústreďujúc sa na intímnejšiu problematiku ľudského bytia. Práve táto emotívnejšia poloha s náznakom surrealistickej poetiky otvára priestor na vzájomný dialóg.
Vstup voľný. Podujatie je organizované za dodržania protipandemických opatrení v režim OP.