Múzeum vystaví súťažné návrhy na novú expozíciu o histórii mesta

Architektonické návrhy, ktoré sa zúčastnili súťaže na novú expozíciu Dejiny Trnavy, vystaví Západoslovenské múzeum (ZsM) pre verejnosť. Bude medzi nimi zastúpený aj víťazný návrh od ateliéru ABA Design z Kováľova, informovala historička ZsM Lucia Duchoňová.

31.08.2022 16:00
zsmuzeum.sk Foto:
Západoslovenské múzeum v Trnave.
debata

Súťaž bola vyhlásená 20. apríla. „Predmetom bol výtvarno-architektonický návrh expozície v priestoroch historickej budovy bývalého kláštora klarisiek, ktorá je pamiatkovo chráneným objektom,“ uviedla Duchoňová.

Expozícia má byť prehľadnou prezentáciou histórie mesta od jeho počiatkov po koniec 18. storočia a formou moderného múzea 21. storočia propagovať mesto Trnava doma i v zahraničí.

Víťazný návrh rešpektuje určený priestor a využíva ho ako prezentačnú plochu. Architektúra výstavného mobiliáru evokuje stredoveké drevené konštrukcie, zároveň ponúka moderné technológie a interaktívne prvky. Je obohatený tiež o zážitok z premietaného obrazu doplneného zvukom.

„Splnil očakávania a predstavy vyhlasovateľa súťaže a väčšiny odbornej poroty. Nevyhnutným zostáva dopracovanie návrhu v zmysle obsahu a uplatnenia technológií s kurátorským tímom,“ doplnila Duchoňová.

Výstavu múzeum otvorí 7. septembra, trvať bude do 10. októbra. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava #Západoslovenské múzeum