Pete Doherty pracuje na novom albume Babyshambles

Britský muzikant Pete Doherty začal pracovať na novom albume indie-rockovej kapely Babyshambles. Basgitarista Drew McConnell o tom informoval magazín New Musical Express (NME). Pomáha mu s ním producent Stephen Street, ktorý produkoval aj zatiaľ posledný album skupiny Shotters Nation (2007).

24.01.2013 07:00
Pete Doherty Foto:
Spevák Pete Doherty
debata

Podľa McConnella nahrávka najprv vznikala ako Dohertyho druhý sólový album, no napokon z nej bude tretia štúdiovka Babyshambles. Okrem Dohertyho a McConnella na novinke pracuje aj tretí člen kapely – gitarista Mick Whitnall, ďalej klávesista Stephen Large, skladateľ John Robinson a tiež bubeník Jamie Morrison z formácií Stereophonics a Noisettes. Ten je náhradou za Adama Ficeka, ktorý kapelu opustil v roku 2010. Práce na novej štúdiovke odštartovali v Assault And Battery studio v Londýne, no hudobníci pracujú aj v Paríži, kde sa Doherty v súčasnosti zdržiava. Doherty sa v médiách naposledy objavoval vlani v júli, keď ho vyhodili z liečenia v Thajsku, na ktorom bol od konca júna. Dôvodom malo byť to, že mal zlý vplyv na ostatných pacientov. Bývalý člen skupiny Libertines sa mal v zariadení The Cabin v Chiang Mai zbaviť závislosti od drog, konkrétne heroínu a cracku, no z Thajska odletel už po necelých troch týždňoch. Pre liečebný pobyt pritom zrušil všetky naplánované letné vystúpenia. Nedočkali sa ho tak ani fanúšikovia na českom festivale Rock for People.

Tridsaťtriročný hudobník, ale aj spisovateľ, herec, básnik a maliar bojuje s drogami už niekoľko rokov. Dostal sa pre ne aj do väzenia. Naposledy to bolo za držanie kokaínu v súvislosti s úmrtím filmárky Robyn Whiteheadovej.

V roku 2006 sa Doherty s Babyshambles predstavil aj na festivale Rock fest v Novom Meste nad Váhom.

debata chyba