Metallica má nový album Freeze 'Em All

Americká kapela Metallica má nový album s názvom Freeze 'Em All. Ide o záznam koncertu, ktorý formácia odohrala 8. decembra v Antarktíde.

24.12.2013 00:00
Metallica Foto:
Metallica
debata

Novinka obsahuje skladby ako Master Of Puppets, Nothing Else Matters, One či Enter Sandman. Nahrávka je dostupná na webovej stránke www.livemetallica.com.

Skupina usporiadala spomínaný koncert v argentínskej stanici Carlini, pričom celé vystúpenie počúvali fanúšikovia a fanúšičky prostredníctvom slúchadiel. Vstupenky na šou mohli získať len záujemcovia a záujemkyne z Argentíny, Čile, Kolumbie, Kostariky a z Mexika, ktorí sa zapojili do súťaže. V nej vyhrali zájazd loďou do Antarktídy, v rámci ktorého sa zastavili aj na koncerte.

Skupina Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles a momentálne jej zostavu tvoria spevák a gitarista James Hetfield, gitarista Kirk Hammett, basgitarista Robert Trujillo a bubeník Lars Ulrich. Kapela debutovala v roku 1983 albumom Kill 'Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), …And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003) a Death Magnetic (2008). Kapela prednedávnom zverejnila snímku Metallica: Through The Never (2013), ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Daniel DeHaan.

debata chyba
Viac na túto tému: #Antarktída #Metallica #Freeze 'Em All