Billy Barman mieria Back to the clubs

Slovenská kapela Billy Barman v marci odštartuje turné s názvom Back to the clubs (Naspäť do klubov). Prvý z 13 koncertov odohrajú 8. marca v Element Music Clube v Prievidzi. Turné ukončia 10. apríla v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). "Už niekoľko rokov počúvame od viacerých muzikantov, že ľudia chodia stále menej a menej do klubov. Chceli by sme ich tam dostať späť," uviedli členovia formácie, ktorú na pódiách podporia kapely Bad Karma Boy a Walter Schnitzelsson.

24.02.2014 16:00
billy barman Foto:
Billy Barman
debata

Billy Barman plánujú fanúšikom a fanúšičkám predviesť aj skladby z ostatného albumu Modrý jazyk (2013), ktorý vydali aj na vinyle. „Vždy sme túžili po vinyle, pretože počúvanie hudby na platni má úplne iný rozmer. Ďalšia skvelá vec je, že úplne iný rozmer má aj obal LP,“ dodali hudobníci.

Billy Barman majú na konte debut Noční jazdci (2010). Nahrávka, ktorá obsahuje skladby ako Na laze Oremovom, Cigánska, Introvert alebo Stano, im vyniesla Radio_Head Award v kategórii Album roka – poslucháčska cena. Rok predtým získali toto ocenenie v kategóriách Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela roka, vlani získali sošku v kategórii Singel roka za skladbu Strmá voda. Kapela sa už predstavila aj na festivaloch Pohoda, Colours of Ostrava, Grape alebo Žákovic Open. V súčasnosti sa skupina uchádza o Radio_Head Award v kategórii Najlepšia koncertná kapela roka.

Termíny turné Back to the clubs:

8. marca – Prievidza, Element Music Club
11. marca – Trnava, Art Klub
12. marca – Nitra, Music A Cafe
14. marca – Žilina, Mestské Divadlo
15. marca – Banská Bystrica, Klub 77
21. marca – Trenčín, Klub Lúč
22. marca – Liptovský Mikuláš, Adventure Music Club
28. marca – Brezno, Bombura
29. marca – Púchov, Queen's Pub
3. apríla – Košice, Kasárne/Kulturpark
4. apríla – Prešov, Pumpa Music Club
5. apríla – Martin, Bar Museum
10. apríla – Bratislava, Majestic Music Club (MMC)

debata chyba
Viac na túto tému: #Billy Barman #koncertné turné #Walter Schnitzelsson #slovenská hudba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy